Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

02.03.2018 Нарахування пенсії чоловікам після досягнення пенсійного віку за три останні роки роботи на підприємстві, та період протягом якого чоловік перебував на обліку в центрі зайнятості


Відповідно до статті 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у 2018 році чоловіки мають право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років за наявності страхового стажу не менше як 25 років.

Призначення пенсії за віком за наявності 35 років страхового стажу до досягнення чоловіками, зокрема тими, яких звільнено за скороченням чисельності штату достроково до досягнення 60 річного віку, законодавством не передбачено.

Тож пенсія за віком такому чоловіку буде призначена після досягнення пенсійного віку 60 років.

Розмір пенсії за віком визначається за формулою, що наведена в статті 27 та з урахуванням норм статті 28 Закону України 1058. Розмір пенсії визначає тривалість страхового стажу особи та величина отриманого протягом всієї трудової діяльності заробітку (доходу), з якого було сплачено страхові внески (ЄСВ).

Заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії враховується за весь період страхового стажу починаючи з 01.07.2000 р. - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку. За бажанням особи та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами для обчислення пенсії також може бути враховано заробітну плату (дохід) за будь - які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30.06.2000р. незалежно від перерв.

Зважаючи на те, що статтею 24 Закону 1058 передбачено зарахування до страхового стажу періоду, протягом якого особа, котра підлягала  загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу в період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, при призначені пенсії такій особі, щомісячна заробітна плата (дохід) за ці періоди враховується в розмірі мінімальної заробітної плати.