Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

02.04.2018 Кому із пенсіонерів з 01 квітня перерахують пенсії.


З 1 квітня цього року перерахують пенсії працюючим пенсіонерам. Однак цей перерахунок стосується винятково тих, хто після виходу на пенсію продовжував працювати, набував страховий стаж, але свого часу не звернувся або поки що не звернувся до органів Фонду. Це стандартний перерахунок, який проводився, починаючи з 1 січня 2004 року і був передбачений для працюючих пенсіонерів кожні два роки. Раніше пенсіонер повинен був звернутися в орган Фонду особисто і подати відповідну заяву. Зараз же і в подальшому перерахунок пенсій працюючих пенсіонерів проводитиметься автоматично, незалежно від того звернеться людина чи ні.

Під час тестування обладнання, за допомогою якого здійснюватиметься перерахунок, виявилося, що багато людей, які набували страховий стаж, не зверталися в органи Фонду за перерахунком.

Перерахунок стосуватиметься тих осіб, які станом на 1 березня 2018 року набули додаткового страхового стажу 24 місяці, або на цю дату пройшло не менше двох років після призначення чи попереднього перерахунку пенсії.

До прикладу: особа вийшла на пенсію у 2008 році, всі ці роки працювала, однак жодного разу не зверталась за перерахунком. Тепер їй автоматично буде перераховано пенсію за весь цей період.

Інший приклад: після виходу на пенсію працюючому пенсіонеру за його заявою перераховано пенсію у вересні 2017 року. Оскільки він не набув станом на 1 березня 2018 року додаткового страхового стажу 24 місяці, йому не перераховуватимуть зараз пенсію.

За інформацією Пенсійного фонду України, у другому півріччі цього року ще планується перерахунок деяких видів пенсій. Це пов’язано зі зміною рівня прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 1 липня та 1 грудня 2018 року.

Зокрема, з 1 липня відбудеться перерахунок надбавки донорам. Також  буде переглянуто  максимальний  розмір  пенсії. Зараз  він  перебуває  на  рівні  десяти прожиткових  мінімумів  для  осіб,  які  втратили  працездатність,  і  становить                   13 тисяч 730 гривень. З 1 липня 2018 року розмір прожиткового мінімуму становитиме  1435  гривень,  відповідно  розмір  максимальної  пенсії  буде  збільшено до  14 тисяч 350 гривень.

 

Перерахунок пенсії проводиться без додаткового звернення осіб, які після призначення (попереднього перерахунку) пенсії продовжували працювати:

 - перерахунок пенсії проводиться щорічно з 1 квітня, без звернення пенсіонера, на найбільш вигідних умовах тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на його проведення;

 - обчислення страховогостажу, який дає право на перерхунок пенсії, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Право на проведення перерахунку мають пенсіонери, які після призначення (перерахунку) пенсії:

 - продовжували працювати та мають не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі;

 - продовжували працювати і мають менше як 24 місяці страхового стажу (у такому разі, перерахунок проводиться не раніше ніж через два роки з дня звернення за призначенням (попереднім перерахунком) пенсії).

 

Перерахунок пенсії проводиться:

Для пенсіонерів які продовжували працювати та мають не менше як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії:

·         з урахуванням набутого страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії та заробітної плати (доходу), з якої призначено  (попередньо перераховано) пенсію;

·         з урахуванням страхового стажу та заробітної плати (доходу), набутих після призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Для пенсіонерів які продовжували приацювати і мають менше як 24 місяці страхового стажу:

·         з урахуванням набутого страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії та заробітної плати (доходу), з якої призначено  (попередньо перераховано) пенсію.