Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

23.04.2018 Що необхідно знати про майбутню пенсію


Увага! Вимагайте від своїх роботодавців виплату заробітної плати відповідно до законодавства, не погоджуйтесь на виплату заробітної плати в «конвертах», а також виплату заробітної плати в розмірах нижче мінімальної! Пам?ятайте: виплата заробітної плати без сплати встановлених податків є грубим порушенням Законів України та передбачає адміністративну і кримінальну відповідальність!

Чинне законодавство встановлює пряму залежність розміру пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого сплачувались внески.

Таким чином, чим більший заробіток з якого сплачені внески до Пенсійного фонду, тим більша пенсія буде в майбутньому!

Для зарахування в страховий стаж у повному розмірі одного робочого місяця розмір внесків, що сплачується роботодавцем до органів Пенсійного фонду, має бути не меншим, ніж внески, обчислені із мінімальної заробітної плати.

У разі, коли працівник отримує зарплату в «конверті» і роботодавець не сплачує за такого працівника єдиний внесок,цей період не буде врахований до страхового стажу найманого працівника та, відповідно,не враховується при визначенні розміру пенсії, через що пенсія буде меншою,ніж повинна бути. Якщо найманому працівнику офіційно виплачується мінімальна зарплата, з якої сплачується єдиний внесок, а неофіційно видається решта заробітку, то з такого заробітку внески до Пенсійного фонду не сплачується і, як наслідок, не враховується для призначення або перерахунку пенсії.

В умовах діючої в Україні системи загальнообов’язкового державного соціального страхування, отримання зарплати без сплати внесків також впливає на оплату листків непрацездатності (не має сплати – не має «лікарняного»), на отримання допомоги по безробіттю, тощо.

Не сплачуючи внески за найманих працівників, роботодавці порушують права і гарантії цих працівників на соціальний захист у разі повної , часткової або тимчасової втрати працездатності, які надані громадянам Конституцією України. Всі працівники мають усвідомлювати вимоги чинного законодавства та дбати про своє майбутнє. Необхідно вже зараз відстоювати свої конституційні права – вимагати від роботодавців офіційного оформлення трудових відносин та сплати внесків з усієї суми отриманого заробітку.

Особа, за яку сплачуються внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, має право на призначення пенсії за віком.