Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

05 05 2018 Порядок встановлення пенсій за особливі засуги перед Україною


Зокрема, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148 внесено зміни до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною.

 

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (далі - Закон 2148) спрощено порядок встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною. Зокрема, передбачено, що починаючи з 11 жовтня 2017 року пенсії за особливі заслуги перед Україною встановлюють територіальні органи Пенсійного фонду України. До 11 жовтня 2017 року особам, зазначеним у пунктах 2,6-8 статті 1 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» (далі - Закон), пенсії встановлювали орган виконавчої влади у сфері пенсійного забезпечення, обласні, Київська міська державна адміністрації.

 

Для встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною особа подає до територіального управління Пенсійного фонду України заяву про встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною з належними документами.

 

Рішення про встановлення (перерахунок, відмову) пенсії за особливі заслуги перед Україною за заявами, які надходять після 11 жовтня 2017 року, приймають територіальні управління Пенсійного фонду України, зокрема щодо осіб, зазначених у пунктах 2,6-6 статті 1 Закону.

 

Законом 2148 також змінено термін встановлення пенсій за особливі заслуги. Пенсія за особливі заслуги встановлюється з дня звернення за встановленням пенсії або з дня набуття права на неї, якщо звернення за її встановленням відбулося не пізніше 12 місяців із дня набуття права. Днем звернення за встановленням пенсії за особливі заслуги вважають день прийому заяви про встановлення пенсії за особливі заслуги з усіма належними документами. Якщо заява про встановлення пенсії за особливі заслуги надсилається поштою і до неї додаються всі необхідні документи, днем звернення за встановленням пенсії за особливі заслуги вважають дату, зазначену на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.

 

У разі якщо до заяви додано не всі необхідні документи, територіальний орган Пенсійного фонду України повідомляє заявникові, які документи він має подати додатково. Якщо такі документи буде подано не пізніше як через три місяці з дня повідомлення про необхідність їх подання, днем звернення за встановленням пенсії за особливі заслуги вважають день прийому або відправлення заяви про встановлення такої пенсії.

 

Територіальний орган Пенсійного фонду України розглядає заяву про встановлення (перерахунок) пенсії за особливі заслуги перед Україною та в 10-денний термін з дня її подання з усіма належними документами ухвалює рішення про встановлення (перерахунок) або відмову у встановленні (перерахунку) пенсії за особливі заслуги.

 

Варто нагадати, що пенсії за особливі заслуги встановлюють громадянам, зазначеним у статті 1 Закону, які мають право на пенсію за віком, у зв'язку з інвалідністю, у разі втрати годувальника та за вислугу років.

 

Нагадаємо, що до 11 жовтня 2017 року пенсію за особливі заслуги перед Україною встановлювали з дня звернення за її встановленням.

 

Варто зазначити, що розраховувати на встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною можуть громадяни України, які мають значні заслуги у сфері державної, громадської або господарської діяльності, досягнення в галузі науки, освіти, охорони здоров'я, фізичної культури і спорту тощо.

 

Пенсія за особливі заслуги встановлюється як надбавка до розміру пенсії, на яку особа має право згідно із Законом.

 

Пенсія за особливі заслуги встановлюється залежно від заслуг особи в розмірі 20-40% від прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, що втратили працездатність. У разі збільшення розміру прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, що втратили працездатність, територіальний орган Пенсійного фонду України здійснює перерахунок пенси за особливі заслуги з дати, з якої встановлено новий розмір прожиткового мінімуму.

 

Схему визначення розмірів надбавок до пенсії, на яку має право особа згідно із законом, залежно від заслуг перед Україною відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» затверджено наказом Міністерства соціальної політики України від 27.12.2017 № 2054.

 

Якщо особа одночасно має право на надбавку з кількох підстав, передбачених статтею 1 цього Закону, встановлюється надбавка, що є більшою в максимальному розмірі.