Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

29.05.2018 Виплата недоотриманої пенсії у зв'язку із смертю пенсіонера


Відповідно до частини першої статті 52 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, виплачується по місяць смерті включно членам його сім'ї, які проживали разом з пенсіонером на день його смерті, зокрема непрацездатним членам сім'ї, котрі знаходилися на його утриманні, незалежно від того, проживали вони разом із померлим пенсіонером чи ні. Звернення за недоотриманою пенсією має бути протягом шести місяців після смерті.

Спільне місце проживання підтверджується паспортом заявника з реєстрацією адреси проживання, спільною з померлим пенсіонером, або довідкою відповідних органів з місця проживання (реєстрації), зокрема органів місцевого самоврядування.

Належність до кола членів сім'ї підтверджується штампами в паспорті або свідоцтвом про народження, або свідоцтвом про шлюб, або за рішенням суду.

Членами сім'ї можуть бути визнані також інші особи за умови постійного  проживаня разом і ведення спільного господарства з пенсіонером. А це не лише близькі родичі, а й інші родичі або особи, які не перебувають у безпосередніх родинних зв'язках.

У разі відсутності членів сім'ї або якщо вони не звернуться за виплатою вказаної суми протягом шести місяців із дня відкриття спадщини, сума пенсії, що належала пенсіонерові й залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, входить до складу спадщини. Для виплати недоотриманої пенсії, що ввійшла до складу спадщини, потрібно подати до органу, що призначає пенсію, в якому перебував на обліку померлий пенсіонер, документ, що посвідчує особу заявика, свідоцтво про смерть, сідоцтво про право на спадщину, оформлене нотаріусом відповідно до чинного законодавства.