Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

24.09.2018 Надбавки та підвищення до пенсії у зв’язку з втратою годувальника


Для встановлення підвищень і надбавок, подаються документи, які зазначено в Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Цим Порядком передбачено, що при призначенні до пенсій, зокрема, підвищень відповідно до Закону 3551 подаються документи про визнання заявника, зокрема особою, на яку поширюється дія зазначеного Закону. Таким документом є завірена в установленому порядку копія посвідчення особи, на яку поширюється чинність Закону 3551.

Згідно з Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону 2262 (затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1) заяви про призначення пенсії в разі втрати годувальника подаються членами сім’ї померлого годувальника, якому на момент смерті не було призначено пенсію за нормами цього Закону, до органів, що призначають пенсії, через уповноважені структурні підрозділи міністерств та інших органів.

Якщо особа, якій призначається пенсія в разі втрати годувальника, є неповнолітньою або недієздатною, заяву про призначення пенсії подають законні представники за місцем їх проживання.

Водночас законодавство, покликане захистити соціальні права членів сімей загиблих, померлих і тих, що пропали безвісти, військовослужбовців, постійно вдосконалюється. Права на пенсію в разі втрати годувальника до 22 червня 2018 року не мали конкурсанти і слухачі військовонавчальних закладів та навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України і державної пожеженої охорони.

До 01 жовтня 2017 року виплату пенсії в разі втрати годувальника здійснювали незалежно від форми навчання. Статтею 30 Закону 2262 визначено право на отримання пенсії в разі втрати годувальника до закінчення навчальних закладів, але не більше як до досягнення 23 років, вихованців, учнів, студентів, курсантів, слухачів, стажистів, які навчаються за денною формою навчання в загальноосвітніх навчальних закладах, а також професійно-технічних, вищих навчальнх закладах. Починаючи з 1 жовтня 2017 року право на пенсію в разі втрати годувальника мають лише особи, які навчаються за денною формою навчання.