Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

17.10.2018 Право громадян на звернення


Право громадян на звернення є важливим конституційно-правовим засобом захисту та однією із організаційно – правових гарантій дотримання прав і свобод громадян. Це право включає дві складові : 

 

-              по-перше, звернення громадян є однією із форм участі населення в державному управлінні, у вирішенні державних та суспільних справ, можливістю активного впливу громадянина на діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування;

 -               по-друге, це спосіб відновлення порушеного права громадянина через подання до органів державної влади скарг, заяв і клопотань. У такому розумінні це механізм виконання соціальних обов’язків публічної влади.

 

Конституція України надає право всім громадянам направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

 

Закон України «Про звернення громадян» регулює питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України право вносити в органи державної влади, об'єднання громадян відповідно до їх статуту пропозиції про поліпшення їх діяльності, викривати недоліки в роботі, оскаржувати дії посадових осіб, державних і громадських органів. Закон забезпечує громадянам України можливості для участі в управлінні державними і громадськими справами, для впливу на поліпшення роботи органів державної влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, для відстоювання своїх прав і законних інтересів та відновлення їх у разі порушення.

 

Підсумовуючи вищевикладене, запрошуємо громадян Теребовлянського району та м. Теребовлі у разі виникнення питань щодо пенсійного забезпечення звернутись до Теребовлянського відділу обслуговування громадян Теребовлянського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області для отримання вичерпних відповідей на питання, які Вас зацікавили, за адресою: м.Теребовля  вул. 22 Січня, 17.