Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

До уваги осіб з інвалідністю! Забезпечення кріслом колісним


Щодо забезпечення кріслом колісним

 

З метою ефективної роботи регіональних органів праці та соціального захисту населення у частині забезпечення осіб з  інвалідністю кріслами колісними інформуємо.

 

Пунктом 43 особи з інвалідністю, діти з інвалідністю, постраждалі внаслідок антитерористичної операції забезпечуються відповідно до їх функціональних можливостей кріслами колісними таких видів:

кріслом-каталкою;

низькоактивнимкріслом колісним;

середньоактивнимкріслом колісним;

активним кріслом колісним;

багатофункціональним кріслом колісним;

кріслом колісним з електроприводом;

електроскутером (за умови доплати);

дорожнім кріслом колісним;

дошкою для пересування (коляскою малогабаритною);

триколісним велосипедом для дітей з інвалідністю.

 

Особи з інвалідністю, діти з інвалідністю, постраждалі внаслідок антитерористичної операції забезпечуються двома кріслами колісними на вибір — базовими та/або моделями підвищеної надійності та функціональності (при цьому видається не більш як одне крісло колісне з електроприводом), перелік яких визначається Мінсоцполітики.

 

У разі забезпечення одним кріслом колісним таке крісло видається на мінімальний строк, передбачений згідно з додатком 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321 “Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації, переліків таких засобів”, двома кріслами колісними — на максимальний строк, передбачений переліком.

 

Особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок антитерористичної операції, які виявили бажання отримати крісло колісне, яке не відповідає їх функціональним можливостям, таке крісло видається на максимальний строк, передбачений переліком згідно з додатком 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321 “Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації, переліків таких засобів”.

 

Особи з інвалідністю, діти з інвалідністю, постраждалі внаслідок антитерористичної операції можуть бути забезпечені другим кріслом колісним або за бажанням можуть отримати компенсацію за друге крісло колісне. Крісло колісне повинне відповідати функціональним можливостям особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, постраждалого внаслідок антитерористичної операції.

 

Виплата компенсації за друге крісло колісне здійснюються на підставі фіскального чека, що підтверджує його придбання особою з інвалідністю, законним представником дитини з інвалідністю, постраждалим внаслідок антитерористичної операції за фактичною вартістю виробу, але у розмірі не вище граничної ціни засобу, встановленої Мінсоцполітики.

 

Діти з інвалідністю, які досягли 14 річного віку, особи з інвалідністю та постраждалі внаслідок антитерористичної операції, які мають право на забезпечення дорожнім кріслом колісним з електроприводом, за їх бажанням можуть бути забезпечені електроскутером шляхом безготівкового перерахування органом соціального захисту населення підприємству коштів у межах граничних цін на дорожнє крісло колісне з електроприводом. У такому разі решту вартості електроскутера підприємству сплачує особа з інвалідністю, законний представник дитини з інвалідністю, постраждалий внаслідок антитерористичної операції або решту такої вартості може бути сплачено за рахунок коштів місцевого бюджету, благодійних пожертв від юридичних і фізичних осіб, з інших джерел, не заборонених законодавством.

 

Діти з інвалідністю забезпечуються кріслами колісними у разі зміни антропометричних даних, що підтверджується довідкою ЛКК.