Заліщицька районна державна адміністрація
48600, м.Заліщики, вул.С.Бандери, 15-Б
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

17.03.2015 Зміни до Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.


Законом України “ Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” виключено статтю 2 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи ”та абзац п'ятий частини другої статті 2 Закону України “ Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

      Особам, віднесеним до категорії 4, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, за заявами, поданими після 1 січня 2015 року, не встановлюється.

      Виплата особам, віднесеним до категорії 4, щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, встановленої до 1 січня 2015 року, здійснюється у визначених розмірах до виникнення підстав, що спричиняють припинення їх виплати – виїзд за межі забрудненої території. Після припинення виплати щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю не поновлюється.

     Також у Законі України “ Про статус і соціальний захист громадян, вилучено  статтю 39 . Доплата непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, за заявами, поданими після 1 січня 2015 року, не встановлюються.

     Водночас, враховуючи положення пункту 7 Прикінцевих положень Закону України “ Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України”, яким передбачено, що у разі якщо внаслідок перерахунку пенсії, відповідно до цього Закону, її розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі. Виплата встановленої до 1 січня 2015 року доплати непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, здійснюється у зафіксованих розмірах станом на 31.12.2014 року. При проведенні перерахунків пенсій та збільшення їх розмірів доплата поглинається (зменшується). Після виникнення підстав, що спричиняють припинення виплати доплати непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення (втрата статусу непрацюючого пенсіонера, виїзд за межі території радіоактивного забруднення)  доплата  не поновлюється.

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Земельні ділянки для

учасників АТО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Актуальна тема