Заліщицька районна державна адміністрація
48600, м.Заліщики, вул.С.Бандери, 15-Б
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

16.04.2016 Порядок виплати пенсій працюючим пенсіонерам


Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» №213- VII. 02.03.2015 р.

Тимчасово, у період з 01 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року

 

Запитання: На кого поширюється дія цього Закону?

 

Відповідь: Дія цього Закону поширюється на осіб пенсійного віку (крім інвалідів I та IIгруп, інвалідів війни IIIгрупи та учасників бойових дій), у періоди роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії / щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених цим Законом, законами України «Про статус народного депутата України», «Про державну службу», «Про судоустрій і статус суддів», пенсія, призначена відповідно до цієї статті, не виплачується.

 

 

Запитання: Який розмір пенсії виплачується рядовим пенсіонерам?

 

Відповідь: У період роботи особи (крім інвалідів Iта II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), на інших посадах / роботах пенсії, призначені відповідно до цієї статті, розмір яких перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачуються в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

 

Запитання: Коли буде припинена  дія цього Закону?

 

Відповідь: З 01 січня 2016 року пенсія, призначена особам відповідно до цієї статті (крім інвалідів Iта II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії/щомісячного довічного грошового утримання у порядкута на умовах, передбачених цим Законом, законами України «Про статус народного депутата України», «Про державну службу», «Про судоустрій і статус суддів», виплачується в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

 

Запитааня: Яка процедура виплати пенсії після звільнення?

 

Відповідь: Після звільнення з роботи виплата пенсії відповідно до цього Закону поновлюється, в розмірі призначеному до введення цього Закону.

 

Питання: Який максимальний розмір пенсії?

 

Відповідь: Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

 

Питання: Як виплачується пенсія пенсіонерам-підприємцям?

 

Відповідь: Пенсіонерам, які мають прибуток від заняття підприємницькою діяльністю, надбавки до пенсії, передбачені непрацездатним членам сім'ї відповідно до пункту «а» стт.16 та пункту «а» стт.24 цього Закону не нараховуються.

 

Питання:  Чи виплачується пенсія призначена відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»?

 

Відповідь: Згідно внесених змін до цього Закону — тимчасово, з 01.04.2015р. По 31.12.2015р., посадович особам місцевого самоврядування (крім інвалідів Iта II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», у період служби в органах місцевого самоврядування, пенсії призначені відповідно до законодавства України, не виплачуються.

 

Питання: Як призначається пенсія працюючим суддям?

 

Відповідь: Щомісячне довічне грошове утримання виплачується судді у розмірі 60 відсотків грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді.Відповідно до цього Закону, щомісячне довічне грошове утримання, не виплачується.

 

Питання: Коли входить в дію цей Закон України?

 

Відповідь: ЦейЗакон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення набрав  чинності з 1 квітня 2015 року.

 

Питання: Який прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність?

 

Відповідь:

з 01.01.2015 року — 949 грн.

з 01.12.2015 року — 1074 грн.

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Земельні ділянки для

учасників АТО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Актуальна тема