Заліщицька районна державна адміністрація
48600, м.Заліщики, вул.С.Бандери, 15-Б
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

28.04.2015 Про страховий стаж


Згідно зі статтею 62 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, трудова книжка, як і раніше, є основним документом для підтвердження стажу.

А стаж, як відомо, має велике значення під час обчислення пенсії. Адже щоб визначити розмір пенсії, необхідно визначити коефіцієнт страхового стажу й заробітну плату. Це саме ті чинники, від яких прямо пропорційно залежить розмір трудової пенсії. Чим вони більші, тим, звісно, вищу пенсію отримуватиме пенсіонер. Поняття “страховий стаж” почали застосовувати в пенсійному законодавстві з 1 січня 2004 року (із часу набуття чинності базового Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”).

Саме з 1 січня 2004 року для зарахування в стаж людини певного місяця роботи потрібно, щоб за цей місяць із заробітку було сплачено страхові внески в сумі, не меншій за мінімальний страховий внесок.  Мінімальний страховий внесок — це внесок, обчислений із мінімальної заробітної плати. Тобто якщо людина пропрацювала місяць і за цей місяць отримала заробітну плату, меншу за мінімальну, то в страховий стаж їй зараховують не місяць, а менший період (пропорційно, залежно від отриманого заробітку).

Інформацію про страховий стаж застрахованих осіб, починаючи з 1 січня 2004 року, надає відділ надходження, прогнозування платежів, обліку застрахованих осіб та контрольно-перевірочної роботи Управління Пенсійного фонду України в Заліщицькому районі.

Стаж роботи до 1 січня 2004 року зараховують на умовах раніше чинного законодавства. І основний документ тут — трудова книжка. Слід зазначити, що кожна особа, яка готується оформляти пенсію, насамперед має почати цю підготовку з уважного вивчення записів своєї трудової книжки: чи відповідають вони всім вимогам.   
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Земельні ділянки для

учасників АТО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Актуальна тема