Заліщицька районна державна адміністрація
48600, м.Заліщики, вул.С.Бандери, 15-Б
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

09.06.2015 Запрацював новий закон


 На виробничій нараді 02 червня в Управлінні Пенсійного фонду України в Заліщицькому районі обговорено новий Закон “Про запобігання корупції”. У ньому визначено принципово нові правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні.

         Національне агенство з питань запобігання корупції є центральним органом виконавчої влади, якому надано спеціальний статус. Воно формує та реалізує державну антикорупційну політику. До його повноважень входить контроль і перевірка декларацій уповноважених на виконання функцій держави   

або місцевого самоврядування осіб;зберігання та оприлюднення таких декларацій;здійснення моніторингу їхнього життя; ведення Єдиного державного реєстру декларацій;складання адміністративних протоколів за правопорушення,пов'язані з корупцією,тощо.

      У Законі “Про запобігання корупції” є норми щодо запобігання корупційним та пов'язаним із корупцією правопорушенням,запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, правил етичної поведінки, фінансового контролю,захисту викривачів тощо.

             До того ж законом внесено зміни в Кодекс України про адміністративні правопорушення, зокрема, збільшено  суми штрафів за правопорушення, пов'язані з корупцією. Кримінальний кодекс України доповнено статтею 366-1, у якій передбачено відповідальність за подання свідомо недостовірних відомостей у декларації або умисне її неподання. За це тепер можуть позбавити волі (на строк до двох років) та права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю протягом трьох років.

             Крім розглянутих нововведень, новим законом розширено коло близьких осіб. До них тепер належать зять,невістка,тесть,теща,свекор,свекруха. Крім цього,конфлікт інтересів розділено на потенційний та реальний. Перший тип конфлікту виникає за наявності приватного інтересу посадової особи у сфері, у якій вона виконує службові повноваження та може вплинути на об'єктивність чи неупередженість ухвалення рішень або вчинення чи невчинення певних дій. Другий тип конфлікту визначено як суперечність між приватним інтересом особи та її службовими повноваженнями, яка впливає на  об'єктивність чи неупередженість її рішень або на вчинення  чи невчинення певних дій. Проте адміністративну відповідальність передбачено лише за реальний конфлікт інтересів.

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Земельні ділянки для

учасників АТО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Актуальна тема