Заліщицька районна державна адміністрація
48600, м.Заліщики, вул.С.Бандери, 15-Б
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

13.01.2016 Виплата пенсії працюючим пенсіонерам


            З 1 січня 2016 року набрав чинність Закон України «Про державний бюджет України на 2016 рік» від 25.12.2015 № 92, яким продовжено  особливий порядок виплати пенсії працюючим пенсіонерам у 2016 році.

·  працюючим пенсіонерам пенсії виплачуються в розмірі 85% призначеного розміру, але не менше 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 1.09.2015 –  1611,00 грн  - 1074,00 х 1,5);

· працюючим пенсіонерам, пенсії яким призначені за Законом України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" та законами: "Про прокуратуру", "Про державну службу", "Про статус народного депутата", "Про судоустрій і статус суддів", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у період їх роботи на посадах, які дають право на пенсію за цими спеціальними законами, пенсії не виплачуються;

· якщо "військовий пенсіонер" працює на інших посадах – виплата пенсії здійснюється в повному обсязі;

 

· працюючим пенсіонерам, пенсії яким призначені за спеціальними законами: "Про прокуратуру", "Про державну службу", "Про статус народного депутата", "Про судоустрій і статус суддів", "Про наукову і науково-технічну діяльність", у період їх роботи на інших посадах (не за спеціальними законами) – пенсії виплачуються в розмірі 85% призначеного розміру, але не менше як 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (в даний час 1611,00 грн).

 

Ці обмеження не застосовується до інвалідів 1, 2 груп, інвалідів війни 3 групи, учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія п.1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (членів сімей загиблих військовослужбовців), їм пенсія виплачується в повному обсязі незалежно від факту роботи і посад, які вони займають.

 

Працюючим пенсіонерам, розмір пенсії яких менше як 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (в даний час 1611,00 грн), пенсія виплачується в повному розмірі.

Порядок виплати пенсії працюючим пенсіонерам поширюється на пенсіонерів незалежно від часу призначення пенсій.

· статус пенсіонера - працюючий чи непрацюючий і, відповідно, розмір пенсії до виплати органи Пенсійного фонду України визначать за матеріалами пенсійних справ та даними системи персоніфікованого обліку. Надавати органам Пенсійного фонду окремо документи необхідно лише тим пенсіонерам, хто своєчасно не виконав передбачене законом зобов'язання протягом десяти днів повідомити органи Фонду про працевлаштування- звільнення з роботи. Якщо документів про працевлаштування, в тому числі на спецпосаду, пенсіонер не надасть, факт роботи все одно обов'язково буде встановлено пізніше за даними системи персоніфікованого обліку. У цьому випадку пенсіонер має повернути надміру виплачену суму пенсії.

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Земельні ділянки для

учасників АТО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Актуальна тема