Заліщицька районна державна адміністрація
48600, м.Заліщики, вул.С.Бандери, 15-Б
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Якщо не вистачає стажу


            Сьогодні багато хто з громадян України не зовсім усвідомлює основні принципи страхової пенсійної системи: пенсія- це не допомога від держави, а індивідуальний результат багаторічної праці кожного.

 

            Зазвичай молодь не думає про заощадження на старість. У молодих людей є нагальніші потреби: їм необхідні гроші на житло, виховання дітей, освіту тощо, але  навіть незначні, однак, регулярні страхові внески на пенсійне страхування в молодому віці гарантують в майбутньому право на отримання пенсійних виплат із системи загальнообов”язкового державного пенсійного страхування. Водночас держава надає можливість громадянам подбати про свою майбутню пенсію за різних життєвих обставин шляхом добровільної участі в системі  загальнообов”язкового державного пенсійного страхування, що дає змогу громадянам, які не підлягають  загальнообов”язковому державному пенсійному страхуванню, набути пенсійних прав нарівні з громадянами, для яких участь у пенсійному страхуванні є обов”язковою.

            З 1 січня 2004 року запроваджено нову формулу обчислення пенсій, яка встановлює пряму залежність розміру пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого було сплачено страхові внески. Починаючи з 1 січня 2004 року замість трудового стажу для обчислення розміру пенсій визначають страховий стаж людини- період, протягом якого вона підлягала  загальнообов”язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця було сплачено страхові внески в сумі, не менший з мінімальний страховий внесок.

            Страховий стаж обчислюють у місяцях, і той місяць (або місяці), за який не сплачено внески в Пенсійний фонд, не включають у страховий стаж. Особа, яка не працює, відповідно не сплачує внески й не набуває страхового стажу. За ці періоди життя в її персональний обліковій картці в системі персоніфікованого обліку дані для обчислення пенсії будуть відсутні.

            (Згідно ст.28 Закону №1058 мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.)

            За всіх громадян, які працюють, єдиний внесок сплачують роботодавці. Але є й такі категорії осіб, за яких єдиний внесок не сплачують. Це студенти, громадяни, які працюють за кордоном, члени фермерських та особистих селенських господарств, які працюють неофіційно, отримуючи заробітну плату в конвертах, та ін. Як результат, може виникнути ситуація, що вони не матимуть тієї кількості років страхового стажу, яку необхідно мати для призначення пенсії за віком.

            Саме для таких категорій осіб у законодавстві передбачено право добровільної участі в системі загальнообов”язкового державного соціального страхування. До того ж право добровільної участі особи мають лише із січня 2004 року.

            Порядок добровільної участі та категорії осіб, яким надано право добровільної участі, визначено в ст.10 Закону №2464. Зокрема, ним можуть скористатися студенти, безробітні, які не отримують допомогу по безробіттю, громадяни, які тимчасово працюють за кордоном та для яких добровільна участь є єдиною можливістю включити ці періоди роботи у страховий стаж.

            Єдиною можливістю реалізації права добровільної участі є укладення договору.

            Особи, які бажають узяти добровільну участь повинні звернутися у фіскальні органи за місцем проживання й подати документи: заяву встановленої форми; копію трудової книжки; копію паспорта.

            Договір про добровільну участь укладають на будь-який строк, але не менш як на рік. 

            У договорі визначають розмір і порядок сплати єдиного внеску, умови скасування договору, права та обов”язки сторін, відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання умов цього договору.

            У разі бажання особи сплатити ЄВ за попередні періоди (у т.ч. за періоди з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року) і отримання від неї відповідної заяви, фіскальні органи укладають з особою окремий договір про одноразову сплату. Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок (з 1 травня 2016 року сума мінімального внеску становить 319,00 грн).

            Період, за який сплачено єдиний внесок відповідно до укладеного договору про добровільну участь у розмірі, не меншому за мінімальний страховий внесок, зараховують у страховий стаж.

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Земельні ділянки для

учасників АТО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Актуальна тема