Заліщицька районна державна адміністрація
48600, м.Заліщики, вул.С.Бандери, 15-Б
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

29.07.2016 Періоди, які зараховуються до страхового стажу


  У пенсійному законодавстві України чітко визначено умови призначення пенсії. Основною з них є наявність необхідного страхового стажу. Однак не всі періоди трудової діяльності можуть бути зараховані до страхового стажу.

     Загальні умови призначення пенсії такі. Для призначення пенсії за віком при досягненні загальновстановленого пенсійного віку (стаття 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування») потрібно мати не менше 15 років страхового стажу. Для того щоб отримати мінімальний розмір пенсії на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для осіб які втратили працездатність, чоловікам необхідно мати 35 років страхового стажу, жінкам - 30 років.

        Зазначимо, що страховий стаж починаючи з січня 2004 року враховується за умови, що особа підлягала загальнообов'язковому державному страхуванню та за неї сплачувались страхові внески (за даними, що містяться у системі персоніфікованого обліку). Стаття 11 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає коло застрахованих осіб. Водночас є певні особливості підтвердження певних періодів стажу.

Підприємницька діяльність.

         Фізичні особи - підприємці, у тому числі ті, які обрали особливий  спосіб оподаткування (єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), та члени їх сімей, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, крім осіб, які здійснювали підприємницьку діяльність за спрощеною системою оподаткування, з 01 липня 2000 року підтверджується довідкою із бази  даних реєстру застрахованих осіб, за інформацією сектору ведення електронних реєстрів та підтримки інформаційно-аналітичних систем. Період здійснення фізичною особою підприємницької  діяльності за спрощеною системою оподаткування до січня 2004 року підтверджується спеціальним торговим патентом або свідоцтвом про сплату єдиного податку, або патентом про сплату фіксованого розміру прибуткового податку з громадян, або довідкою про сплату страхових  внесків, а з 01 січня 2004 року - довідкою із бази даних реєстру застрахованих осіб, за інформацією сектору ведення електронних реєстрів та підтримки інформаційно-аналітичних систем.

 

Перебування на обліку в центрі зайнятості.

        Період протягом якого особа, яка підлягала  загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогуь у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, включається до страхового стажу. Це визначено в статті 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

       Період отримання допомоги по безробіттю підтверджується до 01 січня 2010 року на підставі записів у трудовій книжці, а починаючи з 01 січня 2010 року - довідкою із бази даних реєстру застрахованих осіб, за інформацією сектору ведення електронних реєстрів та підтримки інформаційно-аналітичних систем.

      Якщо ж особа, перебуваючи на обліку у службі зайнятості, не отримує вказану допомогу, цей період не враховується у страховий стаж.

 

Час навчання.

      Студенти, слухачі навчальних закладів за Законом «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» також не є застрахованими особами. Отже, і періоди навчання після 01 січня 2004 не зараховуються до страхового стажу при обчисленні розміру пенсії.

      Згідно з пунктом «д» статті 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення», час навчання у вищих  і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі зараховується до стажу роботи.

     Згідно Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України 12 серпня 1993 року № 637 визначено, що час навчання у вищих навчальних, професійних навчально-виховних закладах, навчальних закладах підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі підтверджується дипломами, посвідченнями, свідоцтвами, а також довідками та іншими документами, що видані на підставі архівних даних і містять відомості про періоди навчання.

     За відсутності в документах таких відомостей для підтвердження часу навчання приймаються довідки про тривалість навчання в навчальному закладі у відповідні роки за умови, що в документах є дані про закінчення повного навчального періоду або окремих його етапів.

 

       Час перебування на інвалідності.

        Час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням зараховується до страхового стажу для призначення пенсії за віком, а також до страхового стажу роботи зі шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах.

         Період перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням підтверджується випискою з акта огляду медико-соціальної експертної комісії.

  
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Земельні ділянки для

учасників АТО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Актуальна тема