Заліщицька районна державна адміністрація
48600, м.Заліщики, вул.С.Бандери, 15-Б
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

22.11.2016 Пенсія поліцейським


            Основними вимогами для призначення пенсій поліцейським є звільнення зі служби у поліції та наявність відповідної вислуги років.

            Види служби та періоди часу, які зараховуються до вислуги років для призначення пенсій поліцейським, визначено в статті 17 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Порядок обчислення вислуги років та визначення грошового забезпечення особам, які мають право на пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей».

            Вислуги років, необхідну для призначення пенсії, визначають залежно від періоду, в який, зокрема, поліцейські звільняються зі служби.

            Наприклад, з 1 жовтня 2015 року по 30 вересня 2016 року правом на призначення пенсії за вислугу років можуть скористатися особи, звільненні зі служби, за наявності в них на день звільнення не менше як 22 календарних роки 6 місяців вислуги. Особам, які звільнятимуться в період із 1 жовтня 2016 року по 30 вересня 2017 року, на день звільнення потрібно мати вислуги вже 23 календарних роки і більше.

            Варто зазначити, що під час призначення пенсій, зокрема поліцейським, враховують тільки повні роки вислуги або страхового стажу без округлення фактичного розміру вислуги років чи страхового стажу в бік збільшення.

            Законодавчо визначено граничний вік перебування на службі в поліції. Так згідно зі статтею 76 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейські, які мають спеціальні звання молодшого складу поліції, перебувають на службі до досягнення 55-річного віку. Особи, які мають спеціальні звання складу поліції, залежно від надання їм спеціальних звань перебувають на службі до досягнення такого віку:

1) до підполковників поліції включно – 55 років;

2) полковники, генерали поліції – 60 років.

            Згідно з пунктом 2, 3 статті 77 Закону України «Про Національну поліцію України», поліцейського звільняють зі служби з таких причин:

-         через хвороби – за рішенням медичної комісії про непридатність до служби в поліції або

-         за віком – у разі досягнення визначеного для нього цим Законом граничного віку перебування на службі в поліції.

Пунктом «а» статті 13 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що пенсії за вислугу років згаданим вище категоріям осіб, які мають вислугу 20 років і більше (пункт «а» статті 12), призначають у таких розмірах:

-         за вислугу 20 років – 50 % відповідних сум грошового забезпечення;

-         звільненим у відставку за віком або за станом здоров’я, особам, звільненим зі служби в поліції на підставі пунктів 2,3 частини першої статті 77 Закону України «Про Національну поліцію» - 55 % відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43);

-         за кожен рік вислуги понад 20 років – 3 % відповідних сум грошового забезпечення.

Законом обумовлено, що максимальний розмір пенсії не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і  належать у визначеному законодавством порядку до категорії 1 – 100%, до категорії 2 – 95 %.

Згідно з пунктом 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до військового Закону, до заяви про призначення пенсії за вислугу років і по інвалідності подають, зокрема, військово-лікарські документи про стан здоров’я звільненої особи (крім осіб, які не проходили військово-лікарську комісію).

Під час призначення пенсії за вислугу років поліцейським у розмірі 55 % за 20 років вислуги військово-лікарські документи мають містити в собі інформацію про непридатність до служби в поліції, як передбачено пунктом 2 статті 77 «Про Національну поліцію».

           
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Земельні ділянки для

учасників АТО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Актуальна тема