Заліщицька районна державна адміністрація
48600, м.Заліщики, вул.С.Бандери, 15-Б
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Чи враховується для права на пенсію в Україні італійський стаж?


Якщо громадянин України, який працював в Італії, має необхідний страховий стаж, набутий згідно з законодавством України, то своє право на пенсію він може реалізувати, звернувшись до органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації в Україні з відповідною заявою та необхідними документами. Таку заяву він може подати як особисто, так і через довірену особу. І тут не постає питання щодо необхідності врахування іноземного стажу.

Складнішою є ситуація коли особа, яка претендує на пенсію, за законодавством України не має необхідного страхового стажу.

Органи Пенсійного фонду України, які у своїй роботі керуються законами України та міжнародними договорами з пенсійного забезпечення, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, не мають законних підстав враховувати періоди роботи на території Італії до «українського» стажу для набуття права на пенсію. Адже, на даний час відповідної галузевої Угоди між Україною та Італійською Республікою, яка б регулювала питання пенсійного забезпечення громадян України, які працюють або працювали в Італії, немає. Поки що укладання такої угоди залишається перспективою майбутнього. І багато українців зацікавлені, щоб це питання було вирішено якнайшвидше.

Водночас і за цих умов можна набути право на пенсію в Україні вже сьогодні. Зокрема, українським законодавством передбачено, що трудові мігранти мають можливість укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, сплативши внески за час своєї роботи за кордоном і, тим самим, набути необхідний страховий стаж для призначення пенсії. 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Земельні ділянки для

учасників АТО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Актуальна тема