Заліщицька районна державна адміністрація
48600, м.Заліщики, вул.С.Бандери, 15-Б
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Заробітна плата в конверті: вигода чи небезпека


Заробітна плата в конверті: вигода чи  небезпека…

 

 

Зазвичай, коли звучать слова Пенсійний фонд, це відразу асоціюється з людьми похилого віку та виплатою пенсій. Дійсно, спеціалісти Пенсійного фонду України виконують важливу роботу – забезпечують своєчасну виплату пенсій та допомог  (по Заліщицькому районі  це більше ніж 14, 5 тис. громадянам ).

Щороку пенсійні виплати зростають, а тому важливо забезпечити відповідно і збільшення надходжень.  Шляхами наповнення бюджету Пенсійного фонду є не тільки  підвищення заробітної плати та ліквідація заборгованості,  а й  повна легалізація зайнятості населення. Своєчасна та повна сплата внесків до Пенсійного фонду України – це обов’язок кожного роботодавця. Проте, на жаль, деякі роботодавці ведуть подвійну бухгалтерію –  виплачують людині один  розмір заробітної плати,  а відрахування   до Пенсійного фонду здійснюють із суми значно меншої за отриману.

Працівник, який погоджується на таке працевлаштування, виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу.

Згода отримувати зарплату «у конвертах» позбавляє соціального захисту. Адже пенсію у майбутньому нараховується тільки з офіційної заробітної плати. Через несплату єдиного соціального внеску наймані працівники втрачають страховий стаж та можливість одержання заробленої пенсії по старості, по інвалідності та в інших випадках, передбачених законодавством.

Виплата заробітної плати в «конвертах» позбавляє також працюючих і соціальних гарантій, таких як: оплата тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною та допомогу по вагітності та пологах; виплата втраченого заробітку у зв’язку з втратою працездатності в разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; виплата допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи.

Кожному працюючому необхідно, хоча б раз на рік, перевіряти розмір своєї заробітної плати та відрахування єдиного соціального внеску, які декларує роботодавець до Пенсійного фонду України, щоб виключити можливість наявності помилок, неточностей і недостовірності даних та мати впевненість на одержання справедливо заробленої пенсії. І робити це потрібно не коли людина вже досягла пенсійного віку, а в період здійснення своєї трудової діяльності. На сьогоднішній день автоматизована система персоніфікованого обліку надає можливість кожному працюючому особисто в управлінні Пенсійного фонду України за місцем проживання одержати інформацію щодо його нарахованої заробітної плати, щомісячного розміру сплачених внесків до Пенсійного фонду України та страхового стажу. Тоді, при виявленні порушення трудових прав, працівник зможе своєчасно звернутися з позовом до суду щодо дій роботодавця, який позбавив його соціальних гарантій.

Не позбавляйте себе достойної пенсії в майбутньому та соціальної захищеності у випадках, передбачених законодавством.

 

 

 

  Ольга Копчук – заступник начальника

  Чортківського об’єднаного управління

  Пенсійного фонду України
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Земельні ділянки для

учасників АТО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Актуальна тема