Заліщицька районна державна адміністрація
48600, м.Заліщики, вул.С.Бандери, 15-Б
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Пенсійний вік і страховий стаж


Пенсійний вік і страховий стаж

Вік виходу на пенсію для чоловіків і жінок залишився на колишньому рівні — 60 років, однак, підвищилися вимоги до трудового стажу. З 2018 року вийти на пенсію при досягненні пенсійного віку можуть лише ті, хто працював і сплачував внески 25 і більше років.

З кожним наступним роком вимоги до кількості необхідного страхового стажу для пенсії будуть зростати ( на 12 місяців). Таким чином, до 2028-го потрібно буде мати 35 років стажу. Ті, у кого його не набирається, зможуть піти на заслужений відпочинок лише в 63 роки.

Якщо до 65 років людина має страховий стаж менше 15 років, пенсію вона не отримуватиме. Замість неї буде надаватися соціальна допомога, розмір якої визначається, виходячи з рівня доходів сім’ї пенсіонера.

Крім того, Пенсійна реформа передбачає надання українським громадянам в проміжок з 01.01.2018 по 31.12.2020 року тимчасової державної соціальної допомоги. Її призначатимуть непрацюючим особам, які досягли встановленого пенсійного віку та мають страховий стаж не менше 15 років, але не отримали право на пенсійні виплати. Видаватися грошова допомога буде на період до набуття права на пенсію за віком у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

 

Заліщицький відділ  обслуговування громадян

Чортківського ОУПФУ
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Земельні ділянки для

учасників АТО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Актуальна тема