Заліщицька районна державна адміністрація
48600, м.Заліщики, вул.С.Бандери, 15-Б
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

РОБОТА НА ПОСАДІ ЗАВІДУВАЧА МЕТОДИЧНИМ КАБІНЕТОМ ТА ГРОШОВА ДОПОМОГА


Консультує фахівець

РОБОТА НА ПОСАДІ ЗАВІДУВАЧА МЕТОДИЧНИМ КАБІНЕТОМ ТА ГРОШОВА ДОПОМОГА

Чи зараховується до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, передбаченої пунктом 7-1 розділу ХV Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, період роботи в 19851990 роках в районному відділі освіти на посаді завідувача методичним кабінетом?

 

Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги та її виплату, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1191. Порядком передбачено зарахування до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, періодів роботи в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, що передбачені, зокрема, Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909 (далі – Перелік).

Пунктом 3 Примітки до Переліку передбачено, зокрема, що робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах до 1 січня 1992 року, яка давала право на пенсію за вислугу років відповідно до раніше діючого законодавства, зараховується до стажу, що дає право на пенсію за вислугу років.

До 01.01.1992 призначення пенсій за вислугу років було врегульовано наказом Міністерства соціального забезпечення Української РСР від 31.12.1959 № 135. Згідно із Наказом № 135, пенсії за вислугу років працівникам освіти і охорони здоров’я призначались за Переліком установ, організацій і посад, робота в яких дає право на пенсію за вислугу років (Додаток № 1 до Наказу № 135).

Підрозділом “4) Органи народної освіти” розділу “І. Вчителі й інші працівники освіти” Переліку установ, організацій і посад, робота в яких дає право на пенсію за вислугу років (Додаток № 1 до Наказу № 135), не передбачено посаду завідувача кабінету в районному відділі освіти. Відтак, для зарахування періоду роботи на цій посаді в 1985–1990 роках до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років відповідно до пункту “е” статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, а також і до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги згідно із пунктом 7-1 розділу ХV Закону. України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, підстав немає.

 

 

Ольга Копчук

Заступник начальника

Чортківського ОУПФУ
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Земельні ділянки для

учасників АТО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Актуальна тема