Інформація для безробітних та шукачів роботи

07.05.2024 До уваги внутрішніх переселенців, які оселилися на Тернопільщині, - служба зайнятості створила інформаційний ресурс для ВПО! 

З початком воєнних дій на території України значна кількість громадян були змушені були покинути свої домівки. На новому місці проживання перед людьми постає велика кількість проблем, однією з найбільш важливих залишається проблема працевлаштування. 

Питання щодо надання допомоги внутрішньо переміщеним особам знаходяться на особливому контролі як Уряду, так і Державної служби зайнятості. Для цього службою зайнятості запроваджено комплекс послуг, які включають не тільки допомогу в пошуку роботи, але й професійне навчання, надання ваучерів та грантів на створення власної справи тощо. 

Більш детально про всі послуги служби для внутрішніх переселенців можна дізнатися тут (https://www.dcz.gov.ua/storinka/vnutrishno-peremishcheni-osoby ). 

Також службою зайнятості у співпраці з громадськими організаціями створено додатковий ресурс з інформування внутрішньо переміщених осіб щодо послуг, зокрема з працевлаштування, які надаються ВПО недержавними та громадськими організаціями (https://docs.google.com/spreadsheets/d/1KQlfCA8XwR...). Інформація на ньому оновлюється в онлайн-режимі. 

Метою створення цього ресурсу є покращення співпраці служби зайнятості, недержавних організацій та громадських об’єднань у наданні допомоги внутрішнім переселенцям, а також – інформування ВПО щодо проєктів підтримки, які діють у регіоні їх проживання


За більш детальною інформацією зверніться у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості, в Telegram: @DCZ19_Ternopil (https://t.me/DCZ19_Ternopil) чи на «гарячу» лінію у Тернопільському ОЦЗ за тел. 0635765756.



07.05.2024 На Тернопіллі шукають роботу 176 осіб з інвалідністю. Роботодавці, які їх працевлаштують, отримають компенсації! 

Особам з інвалідністю у місцевих підрозділах Тернопільського обласного центру зайнятості сприяють у підборі підходящої роботи відповідно до їх професійних навичок і знань, рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальної програми реабілітації, побажань людини; організовують професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації; залучають до посильної тимчасової зайнятості, навчають техніці пошуку роботи та самопрезентації, сприяють у започаткуванні власної справи. 

За початку року послугами служби зайнятості Тернопілля скористались 430 осіб з інвалідністю (серед них 34 учасників бойових дій, 43 ВПО), з них
369 - мали статус безробітного;
76 – працевлаштовано,
22 - проходили професійне навчання;
11 - брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру;
18 – отримали ваучери на оплату навчання.
На сьогодні для 176-ти безробітних згаданої категорії продовжується добір підходящих місць праці. 

Роботодавці області пропонують 105 вакансій для осіб з інвалідністю. Найбільше потрібні водії (24 вакансії – із зарплатою до 15 тис. грн), продавці різної спеціалізації (13 вакансій – із заробітною платою до 10 тис. грн), підсобні робітники (6 вакансій – із заробітною платою до 10 тис. грн), лікарі різної спеціалізації (4 вакансії, зарплата до 15 тис. грн), інженери різної спеціалізації (4 вакансії – із заробітною платою до 8,1 тис. грн) та слюсарі з ремонту рухомого складу (4 вакансії, зарплата до 9,2 тис. грн)

Роботодавці, які працевлаштовують людей з інвалідністю, можуть отримати: 

1. Компенсацію фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю I чи II групи. ЇЇ граничний розмір:
106,5 тис. грн - якщо працевлаштована особа з інвалідністю І групи,
71 тис. грн - за облаштування робочого місця для особи з інвалідністю ІІ групи. 

2. Компенсацію 50% витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної з/п, за працевлаштування безробітних осіб з інвалідністю, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного більше 1 місяця. Термін працевлаштування такого безробітного – понад 1 рік. Термін виплат – 6 місяців упродовж 1 року. розмір компенсації становить 8000 гривень. Щоб отримати цю компенсацію, роботодавець протягом двох місяців з дня працевлаштування людини з інвалідністю має подати заяву до центру зайнятості. 

3. Компенсацію за працевлаштування людей зінвалідністю зі статусом внутрішньо переміщених осіб, які були прийняті на роботу після початку повномасштабної агресії. Це компенсація мінімальної заробітної плати, тобто 8 тис. грн. Максимальна тривалість компенсації – 6 місяців. Подати документи можна в електронній формі через портал Дія.

 

За більш детальною інформацією зверніться у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості, в Telegram: @DCZ19_Ternopil (https://t.me/DCZ19_Ternopil) чи на «гарячу» лінію у Тернопільському ОЦЗ за тел. 0635765756.



03.05.2024 Новий старт, нові можливості! Жителям Тернопільщини віком 55+: 

працевлаштування, навчання, гранти на бізнес Значна потреба в працівниках з початком повномасштабної війни та велика затребуваність робочих рук у повоєнному відновленні України спонукають роботодавців все більше звертати увагу на трудовий потенціал людей старшого віку. Працівники 55+ мають низку вагомих переваг, що становлять основу їх конкурентоспроможності на ринку праці, таких як: кваліфікація, практичні навички, професійний досвід і зрілість. 

ПОШУК РОБОТИ ТА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ 

У службі зайнятості шукачі роботи старшого віку можуть отримати послуги кар’єрних радників, рекрутерів та інших фахівців, які здійснюють індивідуальний підбір вакансій для кожної людини з урахуванням отриманої освіти, професійного досвіду, побажань до майбутнього місця праці та потреб роботодавців. 

У вільному доступі - база актуальних вакансій. Можна скористатися сервісами: 

В телеграм - "Робота зараз. Державна служба зайнятості","Робота на Тернопільщині" 

Єдиний портал вакансій (https://jobportal.dcz.gov.ua/); 

Національний Кадровий Резерв (https://ukrnkr.in.ua/).

Можна отримати тимчасову роботу, у тому числі в рядах «Армії відновлення». 


МОЖЛИВОСТІ ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ

На сьогодні до 30 тисяч 280 грн можуть отримати на професійне навчання, перенавчання чи підвищення кваліфікації:

- зареєстровані у СЗ безробітні сертифікат на оплату навчання + сертифікат на проживання (за потреби), також СЗ оплачує проїзд до місця навчання та у зворотному напрямку і медогляд. Навчатися за сертифікатом можна за будь-якою професією, у якій є потреба в роботодавця і є ліцензований курс в будь-якому закладі освіти України чи можливість стажування в роботодавця. Тільки в ЦПТО ДСЗУ є майже 100 професій та 400 напрямків;

- незайняті (люди, які не мають роботи і не зареєстровані у СЗ як безробітні) та зайняті (працівники) – ваучер на оплату навчання. Навчатися за ваучером можна за 124-ма професіями та напрямками сфер ІТ-технологій, будівництва, транспорту, освіти, медицини, сільського господарства, фармації, цивільної безпеки, озброєння та військової техніки. Професію, заклад освіти та форму навчання (стаціонарну, заочну чи дистанційну) людина обирає самостійно.

Також, служба зайнятості сприяє у підтвердженні результатів неформального професійного навчання (набутих професійних знань, умінь і навичок, незалежно від форми їх отримання), зокрема, за професією кухар 3-6 розрядів та лише за 2 дні і отримати документ державного зразка. 

А ще можна скористатися безкоштовними освітніми платформами онлайн-курсів: «Дія. Цифрова освіта», Освітній портал Державної служби зайнятості, Prometheus, Lingva skills.


НАДАННЯ ГРАНТІВ НА ВІДКРИТТЯ АБО РОЗВИТОК ДІЮЧОГО БІЗНЕСУ 

Грантовий проєкт «Власна справа» дає можливість отримати від 50 до 250 тис. грн на втілення своєї підприємницької мрії. На грантову програму «Грант для ветеранів та їх подружжя» можуть подаватися учасники бойових дій або один із подружжя УБД. Вона передбачає три варіанти надання грантів на суми, які не можуть перевищувати 250 тисяч гривень, 500 тисяч гривень та 1 мільйон гривень відповідно. Головною умовою отримання грантів є створення нових робочих місць.
Повернення отриманих коштів здійснюється протягом трьох років реалізації проєкту через сплату податків і зборів, передусім за працевлаштованих на нові робочі місця працівників.
Подання заявок разом з бізнес-планом відбувається виключно через Портал Дія.
За грантовою програмою єРобота «Власна справа» на Тернопільщині з початку дії програми схвалено 41 бізнес-проєкт осіб віком 55 +, з них 5 започаткували бізнес. Більшість цих проєктів - у сферах роздрібної торгівлі, харчування, надання послуг (перукарських, прибирання, догляду за дітьми, стоматологічних), вирощування овочів, виробництва хлібобулочних та кондитерських виробів, пошиття верхнього одягу та текстильної продукції.
Заплановано створити 90 робочих місць.


З початку 2024 року через місцеві підрозділи Тернопільського обласного центру 

зайнятості шукали роботу 672 безробітних віком 55+, це 16,3% від загальної кількості безробітних (з них 489 жінок):
111 вдалося знайти постійні місця праці.
49 - проходили профнавчання або підвищували кваліфікацію.
81 житель Тернопільщини віком 55+ цьогоріч вже отримав такий ваучер.

ВАКАНСІЇ

Зараз місцеві підрозділи Тернопільського обласного центру зайнятості пропонують шукачам роботи майже 1,5 тис. вакансій від роботодавців регіону. З них, кожна п’ята - із заробітною платою вищою від середньої по області.
Вакансії, які подають роботодавці у службу зайнятості області, не мають вимог, зокрема щодо віку (згідно із законом «Про рекламу»), тож на них можуть податися люди будь-якого віку, які мають відповідну кваліфікацію і можуть виконувати обов’язки відповідно до вимог роботодавця.

ДО ВІДОМА. РОБОТОДАВЦІ, ЯКІ ПРАЦЕВЛАШТУЮТЬ ОСІБ КАТЕГОРІЇ 55+ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ КОМПЕНСАЦІЇ:
50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної зарплати, якщо забезпечили робочим місцем безробітного, якому до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років;
100% фактично сплаченого ЄСВ, але не більше 2-х розмірів мінімального ЄСВ, якщо працевлаштував безробітного, якому до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 10 років.
100% фактично сплаченого ЄСВ, якщо працевлаштував безробітного на нове робоче місце (незалежно від віку).
До 106,5 тис. грн за облаштування робочого місця для працевлаштованої людини з інвалідністю І групи та до 71 тис. грн – для людини з інвалідністю ІІ групи.

До слова, збалансованість представництва різних поколінь в колективі забезпечує обмін знаннями і цінними навичками між працівниками різного віку, допомагає підвищенню загального рівня компетенції компанії.

За більш детальною інформацією зверніться у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості, в Telegram: @DCZ19_Ternopil (https://t.me/DCZ19_Ternopil) чи на «гарячу» лінію у Тернопільському ОЦЗ за тел. 0635765756. 


Служба зайнятості Тернопільщини – внутрішньо переміщеним особам та роботодавцям, які їх працевлаштовують 

Вже понад два роки триває повномасштабне вторгнення. Значна частина наших громадян через війну втратила свої домівки, роботу та була змушена переїхати на більш безпечні території. 

Державна служба зайнятості пропонує ряд сервісів та послуг, спрямованих на сприяння у працевлаштуванні переселенців. Без реєстрації в центрі зайнятості можна отримати послуги: інформаційні, консультаційні, підбір роботи, профорієнтація, ваучер на оплату навчання тощо. 

Забезпечення внутрішньо переміщених осіб (ВПО) роботою, можливістю здобуття нової професії чи започаткування власної справи стало одним із пріоритетних завдань Державної служби зайнятості. 

Як же вирішує служба зайнятості ці завдання?
По-перше – це системна співпраця та фінансова підтримка роботодавців, які беруть на роботу внутрішньо переміщених людей. Наразі діють дві програми надання компенсацій роботодавцям:

  1. за працевлаштування БЕЗРОБІТНИХ ВПО.
    ЇЇ виплачують не більше 6-ти місяців упродовж року у розмірі - до 16 тис. грн щомісяця за кожного ВПО, працевлаштованого не менше ніж на 12 місяців. З січня 2023 по березень 2024 року на Тернопільщині такою компенсацією скористалися 16 роботодавців, які працевлаштували 16 ВПО.
  2. за працевлаштування ВПО під час дії воєнного стану.
    Розмір - 8 тис. грн щомісяця. Виплачується: - 3 місяці - за кожного працевлаштованого переселенця. - 6 місяців – за працевлаштування ВПО, які мають інвалідність. З січня 2023 по березень 2024 року за цією програмою служба зайнятості Тернопільщини вже допомогла 241 ВПО знайти роботу на нових місцях, а 166 роботодавцям отримати фінансову підтримку.

По-друге: послуги з пошуку роботи та працевлаштування. Особи, зацікавлені в пошуку роботи, можуть здійснювати її самостійний пошук на Єдиному порталі вакансій. Проте, звернення до служби зайнятості може значно прискорити процес працевлаштування, оскільки фахівці служби зайнятості:
- здійснюють підбір кандидатів під конкретні замовлення роботодавців, у т.ч. - з організацією професійної підготовки безробітних на майбутніх робочих місцях.
- індивідуальний підбір вакансій для кожної людини з урахуванням отриманої освіти, професійного досвіду та побажань до майбутнього робочого місця.

По-третє: організація професійного навчання. Ринок праці постійно змінюється, тому часто виникає необхідність набуття нових сучасних знань та навичок. Служба зайнятості здійснює навчання безробітних в закладах освіти, зокрема, в потужній системі власних центрів професійно-технічної освіти за 95 робітничими професіями та близько 400 освітніми програмами. Для безробітних таке навчання безоплатне, за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Після успішного завершення навчання слухачам видається документ державного зразка про присвоєння відповідної кваліфікації. Опанувати нову професію можна на замовлення роботодавця або для самозайнятості, тобто коли людина планує стати підприємцем. 

По-четверте: можливість отримання ваучера на навчання. Це документ, що дає змогу безоплатно здобути вищу освіту, здобути освіту на вищому освітньому рівні, підвищити кваліфікацію або отримати нову професію за затвердженим Мінекономіки переліком зі 124 професій та спеціальностей. Вартість ваучера не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (на сьогодні це більше 30 тис. грн). Така можливість надається ВПО, які не зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні, мають професійно-технічну чи вищу освіту. Подати заявку на отримання ваучера можна в паперовому або електронному вигляді. 

По-п’яте: надання грантів на започаткування або розвиток вже діючого бізнесу. Грантовий проєкт «Власна справа» дає можливість отримати від 50 до 250 тис. грн на втілення своєї підприємницької мрії.
На ще одну грантову програму «Грант для ветеранів та їх подружжя» можуть подаватися переселенці зі статусом учасника бойових дій або їх подружжя. Вона передбачає три варіанти надання грантів на суми, які не можуть перевищувати 250 тисяч гривень, 500 тисяч гривень та 1 мільйон гривень відповідно.
Головною умовою отримання грантів є створення нових робочих місць.
Зауважимо, що повернення отриманих коштів здійснюється протягом трьох років реалізації проєкту через сплату податків і зборів, передусім за працевлаштованих на нові робочі місця працівників.
Подання заявок разом з бізнес-планом відбувається виключно через Портал Дія

По-шосте. Набуття статусу зареєстрованого безробітного.
Реєстрація безробітних у службі зайнятості може відбуватися у такі способи:

  •  особисто, під час відвідування центру зайнятості; 
  •  через портал або мобільний застосунок Дія

Допомога по безробіттю призначається індивідуально для кожної людини з першого дня надання відповідного статусу.
Під час воєнного стану: 

  • тривалість допомоги по безробіттю - до 90 календарних днів. Особам передпенсійного віку (за рік до настання права на пенсію) - до 360 календарних днів. 
  • розмір допомоги по безробіттю - не більше мінімальної заробітної плати, з 01.04.2024 – це тис. грн. 

Внутрішньо переміщена особа, в якої не розірвані трудові відносини, яка має бажання отримати статус зареєстрованого безробітного, має право припинити трудовий договір в односторонньому порядку шляхом подання відповідної заяви на ім'я роботодавця до центру зайнятості. Датою припинення трудових відносин вважатиметься дата, наступна за датою подання такої заяви. 

За більш детальною інформацією зверніться у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості, в Telegram: @DCZ19_Ternopil (https://t.me/DCZ19_Ternopil) чи на «гарячу» лінію у Тернопільському ОЦЗ за тел. 0635765756.

Працюймо заради перемоги! Розвиваймо Україну разом! 

Відділ організаційно-інформаційної роботи Тернопільського обласного центру зайнятості

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux