До уваги бізнес організацій з підтримки жіночого підприємництва в Україні! 

12-14 червня 2023 році Київська торгово-промислова палата проводить 3-денний офлайн-тренінг для бізнес організацій з підтримки жіночого підприємництва. 

Захід відбудеться на виконання замовлення програми міжнародної співпраці ,,EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП” за фінансування Європейського Союзу та уряду Німеччини. 

Мета тренінгу – надати необхідну допомогу в побудові ефективної структури організації, сформувати дієву маркетингову політику, знайти фінансування та інтернаціоналізувати діяльність.

До участі в тренінгу допускаються громадські об'єднання, союзи та асоціації, інші неприбуткові організації, які: 

зареєстровані відповідно до законодавства України; 

розташовані та ведуть свою діяльність в Україні (окрім м. Київ та окупованих територій); 

ключовим напрямом діяльності є підтримка жіночого підприємництва; вже мають реалізовані або в процесі реалізації проекти з підтримки жіночого бізнесу; 

мають сайт та/або сторінки в Інтернеті. 

Зареєструватись та ознайомитись із попередньою програмою тренінгу можна за посиланням Анкета учасника. Реєстрація триватиме до 22 травня 2023 року включно. Учасники будуть мати можливість представити свої проектні ідеї. 

Сім обраних проектних ідей отримають фінансування

Учасникам тренінгу відшкодовуються витрати на проїзд (залізничні квитки/автобус) до Києва і у зворотному напрямку, розміщення в готелі, та забезпечується харчування під час тренінгу (обіди, кава). Обраних учасників тренінгу буде поінформовано до 25 травня 2023 року. 

Тренінг відбудеться офлайн за адресою: Київська торгово-промислова палата, вул. Б. Хмельницького, 55, м. Київ. Питання щодо участі в тренінгу надсилати на адресу – lsiz@kcci.org.ua, або belikov@kcci.org.ua та за тел. +380676629656 або +380687020471.


Програма Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027

Графік відбору проектів/контрактування/впровадження


Допомога українським експортерам від Експортно-кредитного агентства України (ЕКА)

Експортно-кредитне агентство — уповноважене урядом агентство, метою якого є підтримка і стимулювання масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження.

 Верховною Радою України 24.03.2022 прийнято Закон України ,,Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення ефективного функціонування експортно-кредитного агентства” (далі – Закон), яким розширено сферу підтримки українського експорту. Крім цього, Законом розширено перелік видів діяльності ЕКА та передбачено запровадження державної підтримки експортної діяльності шляхом впровадження відповідних програм. На даний час приватним акціонерним товариством ,,Експортнокредитне агентство” здійснюються заходи щодо впровадження нових продуктів та розширення сфер підтримки експорту. 

Інформаційно-аналітичні матеріали стосовно діяльності приватного акціонерного товариства ,,Експортно-кредитне агентство” доступні за посиланнями: ,,Нові можливості для українських експортерів”, ,,Портфельне страхування експортних контрактів нові можливості для бізнесу”. Дізнатись більше про можливості, ознайомитись з переліком продуктів ЕКА та отримати іншу корисну інформацію можна на сайті ЕКА (https://www.eca.gov.ua).

Оптимізація процедур перетину митних кордонів України з Республікою Молдова

 За інформацією Чернівецької митниці Державної митної служби України та з метою покращення роботи пунктів пропуску на кордоні з Республікою Молдова інформуємо про наступне.

Під час проведення чергової робочої зустрічі з представниками митних органів Республіки Молдова, було озвучено ряд проблемних питань, які виникають під час здійснення пропуску транспортних засобів комерційного призначення, що переміщують товари з України в Молдову, в тому числі в режимі ,,транзит”. А саме:

  наявні непоодинокі випадки невідповідності загальної ваги транспортного засобу та переміщуваного вантажу, з даними вказаними в товаросупровідних документах та реєстраційних документах на транспортний засіб. Дана ситуація, зокрема, має місце в зв’язку з невідповідністю інформації вказаної в реєстраційних документах до фактичної ваги транспортного засобу;

  законодавством з питань митної справи Республіка Молдова, у разі відсутності митного забезпечення країни експорту (країни виїзду), передбачено обов’язкове накладення митного забезпечення при слідуванні територією Республіки Молдови, в тому числі транзитом. У зв’язку з чим, перевізники повинні забезпечити наявність на транспортних засобах, що перевозять вантажі, місць для пломбування, пломбувальних тросів тощо;

  з 1 вересня 2022 року до 31 грудня 2023 року перевезення вантажів при двосторонньому та транзитному перевезенні територіями Республіки Молдова та України будуть здійснюватися без Дозволів. Важливо наголосити, що пропуск транспортних засобів загальною масою понад 40 тон (без спеціальних Дозволів на здійснення міжнародних перевезень великовагових вантажів) не здійснюватиметься;

  важливим чинником в пришвидшенні проходження митного оформлення буде слугувати наявність в базі молдавської митниці відповідної митної декларації. Задля завчасного оформлення необхідних документів, звертаємо увагу на реквізити брокерських компаній, що здійснюють свою діяльність в пункті пропуску.



Перелік брокерських організацій, що здійснюють свою діяльність в пункті пропуску ,,Крива-Мамалига”

№ п/п

Назва організації

Номер телефону

Електронна адреса

1

Valah broker vamal

+37324747414 

+37368199633

email: criva@valah.md

2

Eximservice Broker SRL

+37368007726

email: criva.exim@gmail.com

3

Dectrans-Broker SLR

+37369931193

email: criva@dectrans.md


Невиконання вищевказаних вимог, призводить до збільшення часу здійснення процедур митного контролю транспортних засобів, що слідують на в’їзд в Республіку Молдова (в тому числі транзитом) та їх непропуску в подальшому митними органами Республіки Молдова.


 Щодо маркування продукції, яка використовується для товарів, що надходять на ринок Великої Британії 

Департаментом міжнародної торгівлі Великої Британії оновлено інформацію стосовно маркування UKCA (Оцінка відповідності Великобританії). 

Маркування UKCA – це маркування продукції, яка використовується для товарів, що надходять на ринок Великої Британії (Англії, Шотландії та Уельсу) та застосовується до більшості товарів, які раніше мали маркування CE. Це також стосується аерозольної продукції, до якої раніше вимагали зворотне маркування. Відповідність цим вимогам може бути досягнута за допомогою визначених стандартів, які Велика Британія запровадила для заміни гармонізованих стандартів ЄС. Для адаптування підприємствам надано час до 23:00 31.12.2022, до якого ще можна використовувати маркування CE. 

Більш детальну інформацію можна отримати за посиланням


До уваги зацікавлених представників FinTech-індустрії 

22 та 24 березня 2022 року у Світовій організації торгівлі проходило засідання, присвячене проведенню четвертого Огляду торговельної політики Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ). Україною до ОАЕ були направлені письмові запитання, які стосувалися можливостей надання підтримки, у тому числі фінансової, FinTech-стартапам та участі таких компаній у програмах розвитку, що реалізуються в ОАЕ. На порушені запитання ОАЕ було надано письмові відповіді з посиланнями на веб-сайти, де можна знайти більше інформації про відповідні можливості (Trade_Policy_Review_Of_The_UAE_eng, Огляд_торговельної_політики_ОАЕ_укр). 

Наведена інформація може бути корисною для представників FinTechіндустрії у пошуку можливостей для подальшого розвитку та встановлення нових партнерських зв’язків, особливо враховуючи поточну економічну ситуацію, викликану військовою агресією рф проти України


Інформація щодо запровадження системи обов'язкового цифрового маркування лікарських засобів та медичних виробів Республікою Узбекистан 

За інформацією Посольства України в Республіці Узбекистан, Уряд Республіки Узбекистан ухвалив Постанову від 02.04.2022 № 149 про запровадження в Узбекистані обов’язкового порядку цифрового маркування лікарських засобів і виробів медичного призначення. 

Документ передбачає поетапне запровадження у 2022-2025 роках системи обов'язкового цифрового маркування шляхом ідентифікації з урахуванням груп лікарських засобів (крім речовин) та медичних виробів. 

Постановою Кабінету Міністрів Республіки Узбекистан затверджено: 

перелік ідентифікаційних кодів лікарських засобів та медичних виробів з обов'язковим цифровим маркуванням; 

графік поетапного впровадження системи обов'язкового цифрового маркування вітчизняними виробниками лікарських засобів та медичних виробів; 

графік поетапного впровадження системи обов'язкового цифрового маркування іноземними виробниками лікарських засобів та медичних виробів; 

графік поетапного переходу організацій оптової та роздрібної торгівлі на систему обов'язкового цифрового маркування лікарських засобів та медичних виробів;

 графік поетапного переходу медичних організацій у сфері охорони здоров'я на систему обов'язкового цифрового маркування лікарських засобів та медичних виробів; 

Положення про порядок цифрового маркування лікарських засобів та медичних виробів шляхом ідентифікації. 

Більше інформації та текст Постанови на сайті Міністерства економіки за посиланням https://cutt.ly/CGNILdz.


Інформація щодо деяких аспектів залізничного транзиту територією Румунії товарів тваринного походження 

За інформацією Національного органу з санітарно-ветеринарних питань і безпечності харчових продуктів Румунії (далі – ANSVSA), з початку війни в Україні Європейська Комісія вжила низку гнучких заходів щодо здійснення операцій з імпорту/транзиту товарів, що надходять з України, та підпадають під санітарно-ветеринарний контроль та контроль безпечності харчових продуктів. Беручи до уваги вищезазначене, для підтримки України ANSVSA звернувся до Європейської Комісії з проханням схвалити тимчасове перетворення Залізничного пункту пропуску ,,Вікшані Дорнешті”, наразі затвердженого тільки для контролю за товарами нетваринного походження і кормів, в Пункт пропуску на кордоні, затвердженого для контролю транзиту продуктів тваринного походження. 

ANSVSA підтвердив Європейській комісії, що прийматиме всі транзитні вантажі, що підлягають ветеринарному санітарному контролю, за умови забезпечення простежуваності вантажів від в’їзду до виїзду з території Європейського Союзу. 

Для забезпечення простежуваності вантажі мають відповідати таким умовам: бути ввезені на територію ЄС і надані для офіційного контролю на затвердженому пункті прикордонного контролю (PCF); покинути територію ЄС через затверджений PCF; необхідно повідомити про їх прибуття на PCF згідно з Частиною 1 Загального санітарного документа про ввезення продукції в комп'ютерній системі TRACES NT; супроводжуватися ветеринарним санітарним сертифікатом, запитаним компетентним органом третьої країни, якщо продукти тваринного походження надходять з підприємств, не схвалених ЄК для експорту до ЄС.

При транзитних перевезеннях, призначених для експорту в треті країни через порт Констанца, ANSVSA рекомендує експортерам здійснювати транзит товарів територією Румунії в опломбованих контейнерах, від установи походження до третьої країни призначення, з метою дотримання умов прямого транзиту, без необхідності виконання розвантажувально-вантажних операцій з транспортних засобів в контейнерах. 

Якщо зазначена вище умова не може бути виконана, вантажнорозвантажувальні операції мають виконуватися на сертифікованих складах для 6 невідповідних товарів в порту Констанца для забезпечення оптимальних гігієнічних умов і для забезпечення простежуваності товарів, як це передбачено ст.26 Регламенту 2019/2124, а румунська влада повинна мати можливість контролювати вантажі та стежити за тим, щоб вони покинули територію Європейського Союзу. 

ANSVSA також повідомив, що Центральний компетентний орган Румунії поінформував Європейську Комісію про вищезазначені транзитні процедури. 

Більше інформації на сайті Міністерства економіки у рубриці ,,Підтримка експорту”.


Інформація щодо тимчасової заборони на комерційне ввезення домашніх тварин до Великої Британії та Шотландії 

За інформацією Департаменту навколишнього середовища, продовольства та сільського господарства Великої Британії (Department for Environment, Food and Rural Affairs, DEFRA), Англія та Шотландія тимчасово призупинили комерційні перевезення кішок, собак та тхорів з України, Білорусі, Польщі та Румунії. Рішення діє з 13 квітня 2022 року по 14 травня 2022 року, воно було прийняте відповідно до Положення про торгівлю тваринами та супутніми товарами 2011 року (,,TARP”) з урахуванням серйозних ризиків для здоров'я людини та тварин, пов'язаних з комерційними партіями цих тварин, а також серйозних випадків недотримання відповідних правил. 

На відміну від некомерційних домашніх тварин, що рятуються втечею від кризи в Україні разом зі своїми власниками, яким DEFRA продовжує приділяти пріоритетну увагу з тим, щоб біженці могли подорожувати зі своїми домашніми тваринами, комерційні тварини часто мають невідому історію, статус захворювання та походження, що підвищує ризик поширення хвороби. 

Це необхідний і тимчасовий захисний захід для запобігання переміщенню тварин, які становлять серйозну загрозу біобезпеці та здоров'ю населення. Цей захід не впливає на екстрену державну підтримку українських біженців, тому домашні тварини, які подорожують з їхніми власниками, як і раніше, можуть в’їжджати з України, Білорусії, Польщі та Румунії. 

Зазначений запобіжний захід, хоч і необхідний, носить тимчасовий характер і буде переглянутий до закінчення терміну його дії 14 травня 2022 року.


Інформація щодо сприяння Чеського урядового агентства з питань підтримки торгівлі ,,CzechTrade” у просуванні продукції українських виробників на ринок Чеської Республіки 

За інформацією Посольства України в Чеській Республіці, Чеське урядове агентство з питань підтримки торгівлі ,,CzechTrade” у співпраці з агентством ,,CzechInvest” та Міністерством промисловості і торгівлі Чехії розробило спеціальну платформу ,,Експорт для відновлення України”, на якій розміщуються пропозиції щодо підтримки імпорту для розвитку чеського експорту (https://cutt.ly/vGNbX09). 

Платформа також надає можливість знайти імпортера серед чеських компаній. З цією метою Міністерство промисловості та торгівлі Чехії у взаємодії із ,,CzechTrade” та бізнесовими структурами узагальнює інформацію про запити українського бізнесу та розміщує інформацію на своєму інтернет-ресурсі (https://cutt.ly/pGNb2ev). 

Більш детальна інформація на сайті ,,CzechTrade” за посиланням https://www.czechtrade.cz.


Інформація щодо заборони імпорту готових до кінцевого споживання або використання товарів іноземного походження, які мають аналоги місцевого виробництва в Алжирській Народній Демократичній Республіці 

За інформацією Посольства України в Алжирській Народній Демократичній Республіці, урядом АНДР, починаючи з 25.04.2022, введено поетапну заборону на імпорт готових до кінцевого споживання або використання товарів іноземного походження, які мають аналоги місцевого виробництва. Так, будь-який алжирський імпортер віднині має подавати відповідну заявку до Національного агентства з просування зовнішньої торгівлі АНДР (АLGEX) для отримання довідки про відсутність аналогу місцевого виробника для тих товарів, імпорт яких планується здійснити з боку алжирських суб’єктів господарювання. З метою полегшення процедури отримання таких довідок, на доручення Міністерства торгівлі та просування експорту АНДР, АLGEX підготувало на електронній платформі (https://cutt.ly/SGNbqSq) перелік готових до споживання або використання товарів місцевого виробництва, імпорт аналогів яких є забороненим. Також зазначений порядок застосовується до сировинних матеріалів у разі наявності аналогів місцевого походження. 

Уряд Алжиру пояснив дане рішення необхідністю забезпечення захисту власного виробника та стримання відтоку вільноконвертованої валюти за межі країни. 

Більше інформації на сайті Мінекономіки у рубриці ,,Підтримка експорту”.


До уваги експортерів! Арабською Республікою Єгипет (АРЄ) запроваджено зміни у законодавство, які стосуються процедури здійснення імпорту. 

За інформацією Посольства України в Арабській Республіці Єгипет (АРЄ), відповідно до Указу Центрального банку АРЄ, починаючи з березня 2022 року, Єгипет вводить нові правила грошових переказів, які вимагатимуть від імпортерів використовувати лише банківські акредитиви. Зазначене не стосуватиметься: 

- товарів, які були відправлені до 22 лютого 2022 року; 

- міжнародних компаній, які мають філіали в АРЄ та здійснюють імпорт з власної компанії; 

- поставок на суму до 5 тис дол. США або її еквівалент в іншій валюті; 

- лікарських засобів, сироваток та супутніх хімічних речовин; 

- нафти та газу;

- продуктів харчування: чай, м’ясо, птиця, риба, пшениця, олія, сухе молоко, квасоля, сочевиця, масло та кукурудза.


Державною установою ,,Офіс із залучення та підтримки інвестицій” (далі - Установа) та регіональними стейкхолдерами у сфері залучення та супроводження інвестицій під час заходу ,,Поглиблення регіонального партнерства у сфері залучення та супроводження інвестицій”, що відбувся 29 листопада 2021 року, було ініційовано проведення вебінарів на щомісячній  основі. Вебінари спрямовані на посилення інституційної спроможності регіонів у сфері залучення та супроводження іноземних інвесторів та реалізації ними  інвестиційних проектів. 

З огляду на вищезазначене, Державна установа ,,Офіс із залучення та підтримки інвестицій” запрошує представників органів державної влади та місцевого самоврядування, підприємств установ та організацій взяти участь в організованому Установою та U.S. International Development Finance Corporation заході ,,DFC’s financial support and investments focus on impactful global development”, що відбудеться 24 лютого 2022 року о 17.00 у режимі відеоконференції. Робоча мова заходу – англійська. 

Для підтвердження участі у заході необхідно заповнити реєстраційну форму (посилання: http://surl.li/bkpvn). Після реєстрації буде надіслано посилання на вебінар на платформі Zoom.

Контактна особа для подальшої комунікації від Установи – Баграновська Тетяна, фахівець Управління залучення та супроводження +380 68 341 43 97.


Важлива новина для тих, хто ще у процесі реалізації проектів транскордонного співпробітництва!

Мінрегіон оголосив конкурсний відбір проєктів транскордонного співробітництва.

У 2022 році планується профінансувати  проекти з найбільшим соціально-економічним ефектом на регіон, а також проекти, які допоможуть залучити додатковий ресурс. 

Пріоритет надаватиметься проєктам, які:

- мають фінансування в рамках програм міжнародної технічної допомоги;

- бенефіціарами є центральні органи виконавчої влади;

- великомасштабні інфраструктурні проєкти ;

- мають загальнорегіональне значення.

Обов’язковою умовою участі в конкурсному відборі є наявність співфінансування проєкту за рахунок коштів місцевого бюджету. 

Детальніше про конкурсний відбір:

https://bit.ly/3J6A8MH.



#TrainTheTrainers
Учасники освітньої програми для експортних консультантів Train the Trainers 2.0 підготували добірку рекомендацій для експортерів на основі отриманого досвіду під час навчання. Ми зібрали всі рекомендації у щомісячний дайджест та ділимось ними з вами. Тут ви знайдете два 𝗖𝗼𝗻𝘀𝘂𝗹𝘁𝗮𝗻𝘁’𝘀 𝗗𝗶𝗴𝗲𝘀𝘁 #1 та #2 – це мікс корисної інформації та цікавих історій співпраці з українськими компаніями для виходу на зовнішній ринок чи інтенсифікації експорту на вже опанованому.

В цих дайджестах розкриваються наступні теми: 

Профіль країни: основні складові та джерела інформації. 

Інструменти для досліджень закордонних ринків. 

Ресурси визначення потенціалу ринків. 

Системні рішення для системного інтегратора.

Що варто врахувати при виході на ринок? 

Промоційний календар для виходу на закордонні ринки.

Аудит маркетингових комунікацій для виходу на зовнішні ринки.

Комплексна оцінка товарів при побудові матриці позиціонування. 

Створюємо бренд надійних консультантів: покрокова інструкція. 

Занурюємось у бренд клієнта: як допомогти йому вписатись у новий ринок. 

А також 10 кейс-стаді - історії співпраці з компаніями з формування експортної стратегії.

𝗖𝗼𝗻𝘀𝘂𝗹𝘁𝗮𝗻𝘁’𝘀 𝗗𝗶𝗴𝗲𝘀𝘁 – це підбірка корисної інформації для підприємців, експортерів та консультантів в експорті, що допоможе Вашій компанії у виході на іноземні ринки від учасників інноваційної освітньої програми 𝗧𝗿𝗮𝗶𝗻 𝘁𝗵𝗲 𝗧𝗿𝗮𝗶𝗻𝗲𝗿𝘀 для консультантів державного та приватного секторів у сфері експортної діяльності. Всі команди-учасники Програми Train the Trainers, які щомісячно готують для вас цікаву інформацію у Дайджесті, також ведуть свої експертні сторінки, де на постійній основі висвітлюють важливі в експорті теми, повідомлять вас про гарячі події чи розповідають про нові можливості. На кожній сторінці дайджесту Ви зможете знайти посилання на сторінку команди, підписуйтесь та скористайтесь можливістю отримати поради від професійних консультантів. 

Список сторінок команд та посилання знаходяться тут: https://preview.mailerlite.com/i9k7r3

Читайте 𝗖𝗼𝗻𝘀𝘂𝗹𝘁𝗮𝗻𝘁’𝘀 𝗗𝗶𝗴𝗲𝘀𝘁 #1 за цим посиланням: https://export.gov.ua/601-train_the_trainers_20_consultants_digest__1

Читайте 𝗖𝗼𝗻𝘀𝘂𝗹𝘁𝗮𝗻𝘁’𝘀 𝗗𝗶𝗴𝗲𝘀𝘁 #2 за цим посиланням: https://export.gov.ua/597-train_the_trainers_20_consultants_digest_1

 Програма розроблена Інститутом Маркетингу Естонії у співпраці з ДУ ,,Офіс з розвитку підприємництва та експорту”. Програма фінансується Державним департаментом США (Development Cooperation Partnership Program, Round Eight), а також Міністерством закордонних справ Естонії (Проект з питань розвитку співробітництва та гуманітарної допомоги).


Безкоштовні онлайн-консультації для українських підприємців від провідних міжнародних бізнес-експертів через глобальний маркетплейс OnFrontiers. 

Міністерство цифрової трансформації України спільно з Державною установою ,,Офіс з розвитку підприємництва та експорту” за підтримки Програми USAID ,,Конкурентоспроможна економіка Україні” надають малим і середнім підприємствам (МСП) додаткові можливості посилювати свій бізнес та виходити на нові ринки, пропонуючи їм доступ до спеціалізованих консультаційних сесій з міжнародними бізнес-експертами на глобальному маркетплейсі OnFrontiers. 

Українські підприємці зможуть безкоштовно залучати міжнародних консультантів до вирішення бізнес-проблем з питань електронної комерції, розвитку експорту, цифрової трансформації та багатьох інших тем, а також стратегічних чи вузьких нішевих завдань свого бізнесу. Протягом першого півріччя 2022 року 20 українських компаній матимуть можливість отримати безкоштовні консультації OnFrontiers. Усі бажаючі мають шанс потрапити до переліку відібраних компаній. 

Що для цього потрібно? 

Дізнавайтесь більше про консультації OnFrontiers та подавайте заявку на участь за посиланням: https://bit.ly/3xO9gMg

Дедлайн подачі заявок: 17 лютого 2022 року. 

Проєкт реалізується ДУ Офіс з розвитку підприємництва та експорту спільно з Міністерство цифрової трансформації України за підтримки Програма USAID ,,Конкурентоспроможна економіка України”.  

  



Інформація щодо опитування експортерів


Державна установа ,,Офіс з розвитку підприємництва та експорту” 10 листопада 2021 року в рамках планування роботи на 2022 рік розпочала масштабне опитування українських підприємців, експортерів, галузевих і бізнес асоціацій щодо пріоритетів експортної діяльності та послуг, які надає Офіс.

Метою вищезазначеного опитування є аналіз потреб українського бізнесу та планування роботи Офісу з розвитку підприємництва та експорту на 2022 рік з наступних напрямків: експортна освіта, аналітика та консалтинг, готовність до експорту, пріоритетні закордонні ринки та виклики, які постають при зовнішньо-економічній діяльності.

Запрошуємо експортерів та представників бізнес-асоціацій пройти опитування за посиланням: https://cutt.ly/hTi07tJ.

Опитування триватиме до 30 грудня 2021 року;

Орієнтовний час заповнення форми: 15 хвилин.

Пройшовши опитування, Ви допоможете команді Офісу розробити план діяльності на 2022 рік з урахуванням запитів та потреб українського бізнесу.



Інформація щодо закупівельних пропозицій органами ООН

Постійне представництво України при ООН інформує, що єдиним об’єднаним електронним майданчиком для оприлюднення оголошень

39 установами системи ООН щодо проведення тендерів у всьому світі є спеціалізований сайт “Глобальний ринок ООН” (The United Nations Global Marketplace) www.ungm.org. Зазначений сайт функціонує як ,,єдине вікно”, через яке потенційні постачальники можуть зареєструватися в усіх організаціях ООН, які використовують інформацію з цього сайту для формування своєї бази даних постачальників. Зазначена реєстрація – безкоштовна (у 2020 році на Глобальному ринку ООН вже зареєстровано 1217 українських компаній на постачання товарів та послуг). На сайті створено Службу оповіщення про тендери, яка після згаданої реєстрації дозволяє отримувати інформацію щодо оголошень про тендери. Дані про закупівлі в системі ООН систематизуються та доступні на порталі для ознайомлення через щорічні звіти та інтерактивні інформаційні панелі. З інформаційно-довідковими матеріалами щодо закупівельної системи ООН, можна ознайомитись на сайті Постійного представництва України при ООН за посиланням: https://ukraineun.org/ukraine-and-un/149/.



Інформація про стан іноземного інвестиційного співробітництва станом на останню звітну дату

Обсяг залучених з початку інвестування прямих іноземних інвестицій в економіку області згідно з даними Національного Банку України станом на 31 березня 2021 року становив 50,8 млн дол. США та в розрахунку на одну особу склав 49,4 дол. США.

З початку інвестування станом на 31 грудня 2020 року з країн ЄС надійшло 40,9 млн дол. США інвестицій (89,3% загального обсягу акціонерного капіталу), з інших країн світу – 4,9 млн дол. США (10,7%).

До основних країн-інвесторів, на які припадає 44,5% загального обсягу прямих інвестицій, входять: Польща – 13,2 млн дол США (28,8%); Кіпр – 2,9 млн дол. США (6,3%); Естонія – 1,9 млн дол. США (4,1%); Швейцарія – 0,9 млн. дол.

США (1,9%); Німеччина – 0,8 млн дол. США (1,7%); Данія – 0,8 млн. дол. США (1,7%).

Найбільшу частку прямих іноземних інвестицій було зосереджено на підприємствах: сільського, лісового та рибного господарства (21,8 млн дол.

США або 47,5%); промисловості (19,9 млн дол. США або 43,4%), в тому числі переробної промисловості (16,4 млн дол. США або 35,8%); транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (2,6 млн дол. США або 5,6% ).



Інформація про транскордонне співробітництво та міжнародну технічну допомогу 

Транскордонне співробітництво 

Тернопільська область входить в програму транскордонного співробітництва „Польща – Білорусь – Україна” 2014−2020 рр. https://www.pbu2020.eu/ у статусі додаткового регіону.

Заходи з розвитку транскордонного співробітництва області включено до обласної програми розвитку міжнародного співробітництва області на 2021-2023 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 23 грудня 2020 року № 35.

У рамках усіх трьох конкурсних наборів проєктів Програми 2014−2020 рр. рекомендовано до фінансування 3 проєкти за участю установ та організацій Тернопільської області, з них 1 інфраструктурний та 2 мікропроєкти: 

1) за Тематичною Ціллю „Безпека” − „Кордони рівних можливостей”; 

2) за Тематичною Ціллю „Спадщина”: 

- „Пізнаймо один одного − українці в Сувалках, поляки в Тернополі”; 

- „Музика прикордоння”.

Заходами в рамках проектів передбачено будівництво реабілітаційного центру для дітей з інвалідністю в м.Кременець, проведення днів української і польської культури та традицій, історичних досліджень, а також дослідження музики прикордонних регіонів.

У 2021 році розпочався новий період програми прикордонного співробітництва „Польща-Білорусь-Україна” 2021-2027 рр., що буде фінансуватись в рамках інструменту „Інтеррег”.

Станом на сьогодні визначено п’ять пріоритетів, а саме: навколишнє середовище; охорона здоров’я; туризм, співпраця та кордони.

Міжнародна технічна допомога

У рамках міжнародних програм розвитку в області реалізовуються проєкти зовнішньої допомоги.

Моніторинг впровадження проектів (програм) із залученням міжнародної технічної допомоги в області здійснюється на виконання Порядку залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 № 153 “Про залучення, використання та моніторинг міжнародної технічної допомоги в області”.

Станом на сьогодні обласна державна адміністрація виступає бенефіціаром наступних проєктів міжнародної технічної допомоги:

1) Централізоване теплопостачання м. Тернополя – Перегляд програми пріоритетних інвестицій та підготовка реструктуризації проекту – Підтримка ГРП та нагляд за будівництвом № С42782/5284/20414. Грант - 318 000, 00 Євро. Партнер з розвитку – Європейський банк реконструкції та розвитку. 

2) Модернізація системи централізованого теплопостачання міста Тернополя. Грант – 2 792 248,00 Євро. Партнер з розвитку – Європейський банк реконструкції та розвитку. 

3) Пізнаймо один одного – українці в Сувалках, поляки в Тернополі. Грант - 19 039,00 Євро. Партнер з розвитку – Європейський Союз. 

4) Молодіжні ради – радники чи активісти. Грант - 124 321,00 Євро. Партнер з розвитку – Європейський Союз. 

5) Діяльність Представництва Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 р.р. у Львові. Грант - 909 200,00 Євро.

Партнер з розвитку – Європейський Союз. 6) Кордони рівних можливостей. Грант - 750 000,00 Євро. Партнер з розвитку – Європейський Союз. 7) Світло без ртуті. Партнер з розвитку – Європейський банк реконструкції та розвитку. Грант 154 227,00 Євро.



Інформація про відзначення Дня Європи в Тернопільській області у 2021 році

В рамках відзначення Дня Європи з 10 по 15 травня 2021 року в Тернопільській області,  проведено всеукраїнську роз’яснювально-інформаційну кампанію EUКраїна. Обласна державна адміністрація прийняла участь в онлайн- марафоні про шість базових європейських цінностей і практичних здобутків, переваг та можливостей, які з’являються в українців завдяки реалізації стратегічного курсу України на членство в ЄС. 10 травня 2021 року на фронтальній сторінці офіційного сайту Тернопільської обласної державної адміністрації розміщено візуальний  логотип інформаційної  кампанії EUКраїна, на Facebook - сторінках облдержадміністрації встановленно заставку на Fb/баннер і шторка на Fb аватар https://www.facebook.com/oda.te.gov.ua/posts/3014998221937076 та управління міжнародного економічного співробітництва та інвестиційних проектів https://www.facebook.com/fundraisingtoda2020. 13 травня 2021 року відповідно до календарного плану інформаційної кампанії  EUКраїна, прийнято участь в онлайн-марафоні шляхом публікації тексту та відеоролика з прикладом європейської поведінки на офіційній сторінці Facebook Тернопільської обласної державної адміністрації. 13 травня 2021 року в обласній державній адміністрації відбулася презентація Програми транскордонного співробітництва європейського інструменту сусідства  ,,Польща-Білорусь-Україна 2021-2027”                     (далі - Програма) за участі експертів Представництва Програми у м. Львів. Експерти представили інформацію про початок нового фінансового періоду Програми та підсумки поточного стану реалізації Програми транскордонного співробітництва ,,Польща-Білорусь-Україна 2014-2020”.

До 15 травня 2021 року обласною державною адміністрацією забезпечено розміщення на рекламних площинах міста Тернопіль та області елементів єдиного візуального стилю Дня Європи в Україні. 15 травня 2021 року на Театральному майдані міста Тернопіль в рамках мистецького свята „Україна-Європа”, присвяченого відзначенню Дня Європи в Тернопільській області, за участю керівництва обласної державної адміністрації відбулась церемонія спецпогашення унікальної марки із зображенням першого авіаконструктора та пілота літака на теренах нашого краю Броніслава Гловінського ,,110 років – Перший політ над Тернополем”.

У навчальних та культурних закладах області відбулися: - виховні години на тему: ,,Європа - наш спільний дім”, ,,Історія Євросоюзу”, ,,Знай про Європу більше”; євровікторина ,,Країнами Європи”; - брейн-ринги ,,Відкрий Європу”, ,,Європейський Союз: історія та сучасність”, ,,Україна-Європейська держава”; - вікторини ,,Традиції країн Євросоюзу”, ,,Що ти знаєш про Європу”,

,,Європейська культурна спадщина”; - шкільні дебати та засідання круглих столів ,,Європейський вибір України”, ,,Актуальні проблеми європейської інтеграції України”, ,,Україна на шляху до Європи”.

Упродовж травня, з метою відзначення територіальними громадами Тернопільської області Дня Європи, закладами культури проведено флешмоби „Ми творці нової Європи” та ілюстративні виставки „Ми - Європейці”. У загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах області проведено науково-практичні конференції, форуми на теми: „Європейська культура – пошук спільного коріння”, „Європейський вибір України”, інформаційних ярмарків на тему: „Український вимір процесів європейської інтеграції”, „Європейський Союз – новий старт для України”, громадські читання та публічні дебати з питань європейської інтеграції. У бібліотеках закладів загальної середньої, інституційного догляду та виховання дітей, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти та установ освіти Тернопільської області організовано книжкові експозиції сучасних письменників Європи, конкурси дитячих малюнків та читців європейської поезії: ,,Ми - європейці”, ,,Перлини Європи”, ,,За мир та спокій в Україні та Європі”, ,,Європейське майбутнє очима українських школярів”, ,,Європейський вибір України. Наміри та реалії”, ,,Ми малюємо Європу”, ,,Європейське сузір’я”, ,,Музика щирих сердець: видатні композитори Європи”, ,,Європейський вибір України: людина, право, суспільство”, ,,До Європи – через книгу”, ,,Побачити Париж і….не тільки. Знайомтесь – Європа!», ,,Європейський вимір”.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux