Енергоефективність

В області діє обласна комплексна програма енергоефективності та енергозбереження на 2021-2024 роки, яка затверджена рішенням Тернопільської обласної ради від 17 березня 2021 року № 124.

Основними напрямами програми є:

проведення енергетичного аудиту (сертифікації енергетичної ефективності) будівель та споруд бюджетної сфери;

впровадження системи енергетичного менеджменту (в тому числі, дистанційний облік споживання енергоносіїв, встановлення датчиків температури, вологості, освітлення і тощо);

відшкодування частини відсотків кредитів, залучених на придбання населенням енергоефективного обладнання та матеріалів за рахунок коштів обласного бюджету.

З метою визначення переліку енергозатратних об’єктів, що є пріоритетними для області та потребують енергоефективних заходів, з урахуванням строку їх окупності, даних енергетичних паспортів об’єкту та обсягу споживання ними ресурсів, Програмою передбачено „Положення про комісію з проведення відбору проєктів з реалізації заходів обласної комплексної програми енергоефективності та енергозбереження на 2021–2024 роки” та „Порядок проведення відбору проєктів з реалізації заходів обласної комплексної програми енергоефективності та енергозбереження на 2021–2024 роки”.

Також є можливість прийняти участь в урядовій програмі „теплі кредитиˮ підтримки населення із впровадження заходів з енергоефективності, яка забезпечує відшкодування частини суми кредитів залучених на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів фізичними та юридичними особами у багатоквартирних та одноквартирних будинках, а також ОСББ можуть прийняти участь в програмі „Енергодімˮ.

Відновлювальна енергетика

Область є другою в Україні по СЕС у приватних домогосподарствах -2616 (більше 73 МВт) (у 2019 - 2233СЕС + 130 СЕС). Найбільший ріст у 2019 році – 1539. При цьому, в перерахунку по кількості СЕС на 1000 осіб, область є лідером - 2,54 станції: Тернопільська - 2,54 (2616 СЕС), Дніпропетровська - 1,39 (4446 СЕС). Це понад 50 млн євро інвестицій.

В середньому, кожен будинок із сонячними панелями виробляє електроенергію для власних потреб та ще шести таких будинків.

Українці, які ризикнули, інвестували 10-20 тисяч доларів та організували маленьку СЕС, яка успішно працює - це потенційний малий підприємець. Успіх перших проєктів надихнув та мотивував на наступні підприємницькі ініціативи.

Для нас важливо, щоб українські родини знали про сучасні рішення для власного енергозабезпечення та позитивний досвід інших.

Одна з найбільших наземних СЕС в с. Добровляни, - 4,5 МВт, ВЕС – Куряни – 4,2 мВт, Мала гідроенергетика – Касперівці -5 мВт, біогазова електростанція - 2 МВт у с. Соколів Теребовлянського району (будівельні роботи завершено, проводяться пуско-налагоджувальні роботи обладнання).

Зважаючи на значну частку сільськогосподарських підприємств, які продукують різного роду органічні відходи, кількість побутових відходів, є великий потенціал генерування енергії з відходів.

Власниками 2616 домогосподарств у І кварталі 2021 року введено 2,98 МВт потужності, вироблено 12,79 млн кВт⋅год електричної енергії.

Загальна потужність промислових СЕС складає 74,35 МВт, у першому кварталі 2021 року введено в експлуатацію 15,12 МВт потужності, зокрема, ПП „КАТРУБ” (ІІ) 0,12 МВт, ТОВ „ Пі Ен Ейч Тернопіль” 15 МВт, вироблено 10,86 млн кВт⋅год електричної енергії.

Ведено в експлуатацію біогазову когенераційну установку - станцію дегазації ТОВ „Біогаз Енерджі-Тернопіль” потужністю 0,5 МВт, у першому кварталі 2021 року вироблено 0,023 млн кВт⋅год електричної енергії. Перевагами станції дегазації є надходження податків до місцевого бюджету та нові робочі місця. Завдяки тому, що з небезпечного газу буде генеруватися „зелена” електрика, експлуатація станції не потребуватиме додаткових витрат з місцевого бюджету.

Потужність вітрових електричних станцій складає 5,47 МВт, у першому кварталі 2021 року вироблено 1,62 млн кВт⋅год електричної енергії.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux