№_563-од Про внесення змін до Переліку відомостей, що становлять службову інформацію в обласній державиній адміністрації.pdf

№_937-од Про затвердження Переліку відомостей, що становлять службову інформацію в обласній державній адміністрації.pdf

Розпорядження голови обласної державної адміністрації від 09.04.2013 року  №144  "Про затвердження Порядку відшкодування та норм  фактичних витрат на  копіювання або друк  документів, що надаються за запитом на інформацію в апараті  обласної державної  адміністрації"

Наказ департаменту економічного розвитку, інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва обласної державної адміністрації від 20 лютого 2015 року № 08-од „Про затвердження Порядку відшкодування та норм фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію в департаменті економічного розвитку, інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва обласної державної адміністрації”


Президент України впроваджує європейські стандарти відкритості і прозорості в роботі органів державної влади. Важливим кроком на цьому шляху стало підписання Главою держави Закону України «Про доступ до публічної інформації».

На виконання цього закону Президент України підписав Укази «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації» та «Про першочергові заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в допоміжних органах, створених Президентом України». Ці Укази покликані забезпечити реалізацію конституційного права громадян вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію.

Надання публічної інформації Тернопільською обласною державною адміністрацією здійснюється у відповідь на інформаційний запит.

Згідно з законом, публічною є відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні  суб’єктів владних повноважень.

Корисні посилання: http://www.access-info.org.ua


ПОРЯДОК

складання, подання запитів на доступ до публічної інформації в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, телефоном, електронною поштою) в Тернопільській обласній державній адміністрації

 


Запит на інформацію – це прохання особи до розпорядника інформації – Тернопільської обласної державної адміністрації надати публічну інформацію, що знаходиться у її володінні.

Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації – Тернопільської обласної державної адміністрації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі:

поштою за адресою: вул. М. Грушевського, 8, м. Тернопіль, 46021;

телефоном: (0352) 52 01 33;

електронною поштою: dpi@te.gov.ua;

Письмовий запит подається в довільній формі.

Запит на інформацію повинен містити:

1) імʼя (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу звʼязку, якщо такий є;

2) загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;

3) підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

3 метою спрощення процедури оформлення письмових запитів на інформацію особа може подавати запит шляхом заповнення відповідних форм запитів на інформацію, які можна отримати в розпорядника інформації (каб. 810) та на офіційному вебсайті облдержадміністрації www.oda.te.gov.ua

У разі якщо з поважних причин (інвалідність, обмежені фізичні можливості тощо) особа не може подати письмовий запит відповідальна особа з питань запитів на інформацію надає допомогу в його оформленні, обовʼязково зазначивши в запиті своє імʼя, контактний телефон з наданням копії запиту особі, яка його подала.

Розпорядник інформації повинен надати відповідь на запит на інформацію не пізніше пʼяти робочих днів з дня отримання запиту.

У разі якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту.

Клопотання про термінове опрацювання запиту повинно бути обґрунтованим.

У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше пʼяти робочих днів з дня отримання запиту.

Інформація на запит надається безкоштовно.

У разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк.

Сума відшкодування фактичних витрат має здійснюватися в межах граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. № 740 „Про затвердження граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію” (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 15 січня 2020 р. № 4), згідно з додатком.

Розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту у таких випадках:

1) розпорядник інформації не володіє і не зобовʼязаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;

2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 Закону України „Про доступ до публічної інформації”;

3) особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 Закону України „Про доступ до публічної інформації” фактичні витрати, пов'язані з копіюванням або друком;

4) не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною пʼятою статті 19 Закону України „Про доступ до публічної інформації”.

Розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або повинно бути відомо, хто нею володіє, зобовʼязаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача. У такому разі відлік строку розгляду запиту на інформацію починається з дня отримання запиту належним розпорядником.

У відмові в задоволенні запиту на інформацію повинно бути зазначено:

1) прізвище, імʼя, по батькові та посаду особи, відповідальної за розгляд запиту розпорядником інформації;

2) дату відмови;

3) мотивовану підставу відмови;

4) порядок оскарження відмови;

5) підпис.

Відмова в задоволенні запиту на інформацію надається у письмовій формі.

Відстрочка в задоволенні запиту на інформацію допускається у випадку, якщо запитувана інформація не може бути надана для ознайомлення у передбачені Законом України „Про доступ до публічної інформації” строки у разі настання обставин непереборної сили. Рішення про відстрочку доводиться до відома запитувача у письмовій формі з роз’ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.

У рішенні про відстрочку в задоволенні запиту на інформацію повинно бути зазначено:

1) прізвище, імʼя, по батькові та посаду особи, відповідальної за розгляд запиту розпорядником інформації;

2) дату надсилання або вручення повідомлення про відстрочку:

3) причини, у звʼязку з якими запит на інформацію не може бути задоволений у встановлений Законом України „Про доступ до публічної інформації” строк;

4) строк, у який буде задоволено запит;

5) підпис.

Рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.

Запитувач має право оскаржити:

1) відмову в задоволенні запиту на інформацію;

2) відстрочку задоволення запиту на інформацію;

3) ненадання відповіді на запит на інформацію;

4) надання недостовірної або неповної інформації;

5) несвоєчасне надання інформації;

6) невиконання розпорядниками обовʼязку оприлюднювати інформацію відповідно до статті 15 Закону України „Про доступ до публічної інформації”;

7) інші рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації, що порушили законні права та інтереси запитувача.

Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідальність за порушення законодавства про доступ до публічної інформації несуть особи, винні у вчиненні таких порушень:

1) ненадання відповіді на запит:

2) ненадання інформації на запит;

3) безпідставна відмова у задоволенні запиту на інформацію;

4) неоприлюднення інформації відповідно до статті 15 Закону України „Про доступ до публічної інформації”;

5) надання або оприлюднення недостовірної, неточної або неповної інформації;

6) несвоєчасне надання інформації;

7) необґрунтоване віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом;

8) нездійснення реєстрації документів;

9) навмисне приховування або знищення інформації чи документів.

Особи, на думку яких їхні права та законні інтереси порушені розпорядниками інформації, мають право на відшкодування матеріальної та моральної шкоди в порядку, визначеному законом.

Додаток до порядку Граничні норми витрат.pdf

Для оформлення інформаційного запиту 

усно: телефон (0352) 52 01 33

письмово: 46021, м. Тернопіль, вул. М.Грушевського, 8 (на конверті вказувати "Публічна інформація");

Форма для подання інформаційного запиту у письмовому виді: Форма запиту.DOCX

електронна пошта: dpi@te.gov.ua

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux