Агропромисловий комплекс

ДО УВАГИ КЕРІВНИКІВ ПІДПРИЄМСТВ  ХАРЧОВОЇ ТА ПЕРЕРОБНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

 Постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2021 р. № 1435 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 ,,Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, згідно з якими на період дії карантину, але не довше ніж до 30 квітня 2022 року встановлюється граничний рівень постачальницько-збутової надбавки (постачальницької винагороди) до ціни природного газу власного видобутку (без врахування рентних платежів) на рівні не більше 24 відсотків для задоволення потреб суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є, зокрема, виробництво продовольчих товарів:

- борошна пшеничного вищого сорту,

- молока пастеризованого жирністю 2,5 відсотка (у плівці),

- хліба житньо-пшеничного,

- яєць курячих категорії С1,

- птиці (тушки курячої),

за затвердженим Міністерством аграрної політики та продовольства України та оприлюдненим на його офіційному веб-сайті переліком; торговельна надбавка за постачання природного газу власного видобутку для задоволення потреб зазначених вище суб’єктів господарювання встановлюється на рівні не вище 1 відсотка.

Міністерством аграрної політики та продовольства України наказом від 05.01.2022 № 3 затверджено перелік суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є, зокрема, виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значимість: борошна пшеничного (КВЕД – 10.61), молока пастеризованого (КВЕД – 10.51), хліба житньо-пшеничного (КВЕД – 10.71), яєць курячих (КВЕД – 01.47), птиці (тушка куряча) (КВЕД – 10.12) і олії соняшникової (КВЕД – 10.41).

З оприлюдненим на офіційному веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України зазначеним вище переліком можна ознайомитись за посиланням: https://minagro.gov.ua/ua/npa/pro-zatverdzhennya-pereliku-subyektiv-gospodaryuvannya-osnovnim-vidom-diyalnosti-yakih-ye-zokrema-virobnictvo-prodovolchih-tovariv-shcho-mayut-istotnu-socialnu-znachimist.


Керівні принципи ОЕСР-ФАО для відповідальних ланцюгів постачання сільськогосподарської продукції

Керівні принципи ОЕСР-ФАО для відповідальних ланцюгів постачання сільськогосподарської продукції (Рекомендації) розроблені для сприяння підприємствам дотримуватись діючих стандартів відповідальної ділової практики за ланцюгами постачання сільськогосподарської продукції.

До таких стандартів відносяться керівні принципи ОЕСР для транснаціональних підприємств, Принципи відповідального інвестування в сільське господарство та харчові системи та Добровільні рекомендації щодо відповідального управління землекористуванням, рибним господарством та лісами в контексті національної продовольчої безпеки. Дотримання цих стандартів допомагає підприємствам пом’якшувати несприятливі наслідки та сприяти сталому розвитку.

Керівні принципи відносяться до всіх підприємств, що працюють у ланцюгах постачання сільськогосподарської продукції, включаючи вітчизняні та іноземні, приватні та державні, малі, середні та великі підприємства. Вони охоплюють сільськогосподарські сектори згори вниз, починаючи з первинного постачання і до виробництва, післязбиральної обробки, обробки, транспортування, збуту, розподілу та роздрібної торгівлі.

Розглянуто декілька сфер ризику, що виникає в ланцюгах постачання сільськогосподарської продукції: права людини, трудові права, охорона здоров’я та безпека, продовольча безпека та харчування, права власності та доступ до природних ресурсів, добробут тварин, захист навколишнього середовища та стале використання природних ресурсів, управління, технології та інновації.

Керівні принципи ОЕСР-ФАО для відповідальних ланцюгів постачання сільськогосподарської продукції



Вимоги до виробництва та обігу органічної продукції

Перелік суб’єктів господарювання Тернопільської області

Законодавче регулювання та фінансова підтримка органічного виробництва в Україні



На сьогоднішній день аграрна галузь залишається однією з провідних в економіці області, яка стабільно нарощує обсяги виробництва.

За п’ять місяців 2021 року всіма категоріями господарств вироблено валової продукції на суму 1790,4 млн гривень, що становить 110,4 % до показника відповідного періоду 2020 року (2 місце по Україні).

Обсяг виробництва промислової продукції підприємствами харчової та переробної галузі агропромислового комплексу області за січень-квітень 2021 року збільшився на 13,3 % до показника відповідного періоду 2020 року, тоді як по Україні він зменшився на 7,7 %.

Обсяг реалізованої промислової продукції харчової та переробної галузі у січні-квітні 2021 року становив 2,3 млрд гривень та зріс на 7,3 % у порівнянні з показником за відповідний період 2020 року.

Усіма категоріями господарств під урожай 2021 року посіяно сільськогосподарських культур на площі 839,4 тис. га, у тому числі сільськогосподарськими підприємствами – 589,8 тис. га.

Станом на 1 червня 2021 року в усіх категоріях господарств утримується 159 тис. голів ВРХ, що на 3,8 тис. голів, або на 2,3 % менше відносно показника 2020 року. Чисельність поголів’я корів становить 85,8 тис. голів, що на 0,6 тис. голів, або на 0,7 % менше показника за відповідний період минулого року. Поголів’я свиней складає 372,1 тис. голів, що більше відносно минулорічного показника на 60,3 тис. голів, або на 19,3 %.

В усіх категоріях господарств за п’ять місяців 2021 року виробництво м’яса збільшилося на 6,3 тис. тонн (19,9 %) і загальний обсяг становить 38 тис. тонн, молока - на 8,3 тис. тонн (5,3 %) і становить 164,1 тис. тонн, виробництво яєць зменшилося на 26,7 млн штук (10,4 %) і становить 229,2 млн штук.

Станом на 1 червня 2021 року здійснюють діяльність 105 із 117 сільськогосподарських кооперативів, 3 із них зареєстровано у цьому році.

У 2020 році зареєструвались та розпочали свою діяльність 18 фермерських господарств, у той час як у І кварталі цього року - 21 таке господарство.

Також у 2020 році розпочалося створення молочних ферм сімейного типу. На сьогоднішній день зареєстровано 5 таких ферм, ще 9 перебувають у стадїї реєстрації.

Середньомісячна заробітна плата штатних працівників у сільському господарстві станом на 1 квітня 2021 року становить 12300 гривень (2 місце по Україні), що становить 106,5 % до показника за відповідний період минулого року.

З початку року сільськогосподарські виробники сплатили до Зведеного бюджету 698 млн гривень (на 298 млн грн більше ніж за відповідний період 2020 року), у тому числі до місцевого бюджету – 240 млн гривень (+ 43 млн грн).

За перший квартал 2021 року експортовано сільськогосподарської продукції на суму 28,8 млн дол. США, що становить 24,2 % загального обсягу експорту області та на 1,7 млн дол. США більше показника за відповідний період 2020 року.

З початку 2021 року інвестиції у сільське господарство склали 349,4 млн гривень, що становить 27,6 % від загального обсягу, та на 50,9 млн гривень більше ніж за відповідний період 2020 року.


ЗВІТ про використання коштів на виконання регіональної програми II кв. 2021 року

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux