10-й конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» стартував
Пріоритетні теми 2021 року
1. Згуртованість громади
Практики мають демонструвати належний рівень консолідації населення громади, умови, які створила місцева влада для забезпечення згуртованості та рівних можливостей для самореалізації кожної суспільної групи, зокрема тих, які проживають за межами адміністративних центрів територіальної громади.
Це можуть бути практики:
2. Організація системи надання медичних послуг на місцевому рівні в контексті реформи системи охорони здоров’я
З кожним роком повноваження органів місцевого самоврядування базового рівня в сфері охорони здоров’я розширюються, що вимагає швидкого реагування на нові виклики і пошуку практичних та ефективних рішень.
Приклади практик:
3. Реалізація проектів стратегічного розвитку
Увагу варто зосередити на тих практиках, що мають сталі результати та довгостроковий вплив впроваджених проектів, затверджених Стратегією розвитку громади або області, з описом конкретних прикладів того, як досягнення визначених цілей принесло позитивні зміни: створення загальних умов для відтворення робочих місць/зайнятості населення; забезпечення сприятливого середовища для розвитку соціальних ініціатив/волонтерства; зацікавленість бізнесу в тих напрямах, які раніше вважались неперспективними.
Приклади практик:
міжмуніципальне співробітництво в контексті розвитку діалогу і партнерства задля якісних послуг в громаді;
До уваги учасників Конкурсу!
Конкурс проводиться відповідно до наказу Мінрегіону № 118 від 19.05.2021, яким затверджено оновлену форму заявки.
Організатор просить органи місцевого самоврядування дотримуватися саме такого формату підготовки практик до участі в Конкурсі .
Партнером Мінрегіону з проведення Конкурсу є Програма Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні»
--------------------------------------------------------------------------
Всеукраїнський конкурс журналістських робіт 2021 року
Всеукраїнський конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади» проводиться Мінрегіоном з метою залучення регіональних ЗМІ до всебічного висвітлення процесів децентралізації.
До участі у Конкурсі приймаються матеріали за чотирма номінаціями:
Матеріали мають бути опублікованими вперше у період із 1 січня до 30 вересня 2021 року.
Учасник може подати не більше однієї конкурсної роботи за кожною з номінацій, оформивши їх окремими конкурсними заявками.
Тематичні пріоритети конкурсних робіт
Призовий фонд від Програми Ради Європи
У кожній з чотирьох номінацій передбачені три премії:
Довідкову інформацію з питань Конкурсу можна отримати за тел.: (044) 458-44-40; (044) 501-92-03; (093) 403-58-87; (097) 917-70-70, або надіславши запит на електронну адресу: contest@internews.ua
Довідково:
Конкурс проводиться відповідно до наказу Мінрегіону від 09.04.2021 року № 88.
Положення про Конкурс затверджене наказом Мінрегіону від 16.05.2017 № 113, який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 09 червня 2017 року за № 706/30574.
Партнери Конкурсу – Програма Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні», ГO «Інтерньюз-Україна», Координатор проектів ОБСЄ в Україні.