Тернопільське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю

До уваги роботодавців!

Тернопільське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб інвалідністю інформує, що 06.1 1.2022 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту соціальних, трудових та інших прав фізичних осіб, у тому числі під час воєнного стану, та спрощення обліку робочих місць для осіб з інвалідністю» від 18.10.2022 р. № 2682-ІХ, згідно якого відмінено подання звіту про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю (форма № 10-ПОІ(річна).

Увага! Звіт про зайнятість іа працевлаштування осіб з інвалідністю форма № 1О-ПОІ (річна) за 2022 рік до 01.03.2023 р. не подають.

Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських об'єднань осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб - у кількості одного робочого місця. Роботодавці самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю відповідно до нормативу. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.

Виконанням нормативу робочих місць вважається працевлаштування осіб з інвалідністю, для яких це місце роботи є основним.

Роботодавці, які не забезпечили у попередньому році виконання даного нормативу сплачують адміністративно-господарські санкції в строк до 15 квітня року, наступного за роком в якому відбулося порушення нормативу, територіальному відділенню Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі на підприємстві, в організації громадських об'єднань осіб з інвалідністю, у фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування особи з інвалідністю і не зайняте особою з інвалідністю. Якщо працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування особи з інвалідністю і не зайняте, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві.

За консультаціями звертайтеся за адресою: м. Тернопіль, вул. Грушевського,8 тел. ( 0352) 521 181, 522267.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux