Відомості про регуляторну діяльність

Щодо реалізації державної регуляторної політики у 2021 році

У звітному 2021 році обласною державною адміністрацією відповідно до положень Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” (далі - Закон) здійснювалась діяльність з планування, підготовки, перегляду ефективності діючих регуляторних актів.

Відповідно до вимог Закону розроблено, затверджено та оприлюднено План діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів на 2022 рік.

У 2021 році облдержадміністрацією регуляторні акти не приймались, водночас чинними залишаються: 3 розпорядження голови обласної державної адміністрації, якими запроваджено державне регулювання цін (тарифів) на соціально-важливі товари та послуги; розпорядження про надання дозволів на розміщення зовнішньої реклами поза межами населених пунктів, а також розпорядження про затвердження умов конкурсу з перевезення пасажирів на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування.

Вищезазначені регуляторні акти підлягають проведенню процедури періодичних відстежень щодо їх результативності. Так, у ІІІ кварталі 2021 року відповідальними підрозділами облдержадміністрації проведено заходи з періодичного відстеження результативності діючих регуляторних актів: розпорядження голови облдержадміністрації від 04.04.2002 № 110, яким запроваджено державне регулювання цін на тверде паливо, що відпускається населенню для побутових потреб (виконавець – департамент економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації) та розпорядження від 11.05.2017 № 267-од про надання дозволів на розміщення зовнішньої реклами поза межами населених пунктів (виконавець – управління розвитку інфраструктури та дорожнього господарства облдержадміністрації). За результатами проведених заходів з відстеження дію зазначених регуляторних актів визнано такими, що забезпечують виконання визначених цілей та залишено без змін.

Також, у звітному році на виконання доручень центральних органів влади та протокольних рішень засідання міжрегіональної робочої при Державній регуляторній службі України з питань здійснення державної регуляторної політики та проведення дерегуляції у сфері господарської діяльності на регіональному та місцевому рівнях, місцевими органами влади здійснювались заходи з перегляду регуляторних актів та приведення їх у відповідність до чинного законодавства.

Окрім цього, серед місцевих органів влади здійснювалась інформаційно-роз’яснювальна робота щодо необхідності дотримання визначеної Законом процедури та термінів з розробки і затвердження планів діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів, підготовки проєктів та прийняття регуяторних актів тощо.

Водночас, відповідальні працівники місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування області залучались до участі в навчальних заходах, які організовуються з метою підвищення їх рівня кваліфікації у сфері реалізації регуляторної політики. Так, облдержадміністрацією спільно з представниками Карпатського відділу Державної регуляторної служби в області для відповідальних працівників райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування з реалізації повноважень у сфері регуляторної діяльності протягом 2021 року організовано та проведено 5 навчальних заходів з питань здійснення дерегуляції в сфері господарської діяльності, формування прозорої та якісної регуляторної політики, дотримання процедури підготовки проектів регуляторних актів відповідно до норм чинного законодавства.

Для забезпечення відкритості про регуляторну діяльність, інформація щодо планування регуляторної діяльності, діючих регуляторних актів та їх відстеження тощо, розміщується на офіційному вебсайті обласної державної адміністрації в розділі „Регуляторна політика”.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux