На території Тернопільської області зареєстровано 37 суб’єктів господарювання, що здійснюють господарську діяльність у сфері теплопостачання, серед яких 3 комунальні (КП ТМ ТОР „Тернопіль-теплокомуненерго”, КП ТМ ТМР „Тернопільміськтеплокомуненерго”, ДП „Енергосервісна компанія” КП ТМ ТМР „Тернопільміськтепло-комуненерго”) та 34 приватні підприємства.
Станом на сьогодні, близько 42 тис. споживачів користуюся послугами централізованого теплопостачання.
Централізоване опалення житлових будинків надається у 4 населених пунктах (м. Тернопіль – 742, м. Шумськ – 3, м. Почаїв – 1, смт Великі Бірки – 1), бюджетних установ – у 15 населених пунктах.
На балансі підприємств комунальної теплоенергетики області перебуває 75 котелень (експлуатується 72) загальною тепловою потужністю 717,1 Гкал/год, а також 167,3 км магістральних та розподільчих теплових мереж (у двотрубному обчисленні).
Всього в області працює 1296 котелень як на традиційних так і нетрадиційних видах палива загальною тепловою потужністю 1568,6 МВт/год.
З метою якісної підготовки до осінньо-зимового періоду 2021/2022 року та забезпечення його сталого проходження замінено 16 котлів на 16 котельнях та 1,73 км теплових мереж у двотрубному обчисленні.
У містах Тернопіль та Чортків затверджені та погоджені Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України схеми теплопостачання, якими передбачено остаточне відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення із подальшим переведенням їх на індивідуальні системи опалення.
З метою вдосконалення системи теплопостачання та використання теплової енергії споживачами, а також зменшення непродуктивних втрат енергоносіїв і теплової енергії, по області здійснюється оснащення житлових та нежитлових будівель вузлами комерційного обліку теплової енергії та гарячої води.
Станом на 01.07.2021 в області рівень оснащеності вузлами комерційного обліку становить:
теплової енергії – 20,2 % у житлових будинках та 83,5 % – у нежитлових;
гарячої води – 34,1 % у житлових будинках та 93,8 % – у нежитлових;
Встановлення вузлів комерційного обліку теплової енергії та гарячої води передбачено: Програмою оснащення багатоквартирних житлових будинків будинковими вузлами комерційного обліку теплової енергії та водопостачання на 2019-2021 роки; проєктом Європейського Банку Реконструкції та Розвитку щодо модернізації системи централізованого теплопостачання; проєктом Міжнародного Банку Реконструкції та Розвитку щодо модернізації системи централізованого теплопостачання; проєктом НЕФКО щодо модернізації системи централізованого теплопостачання.
У м. Тернополі реалізується проєкт „Реконструкція системи теплопостачання”, який фінансується Європейським Банком Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) і Фондом Східноєвропейського партнерства з енергоефективності (фонд Е5Р) (кредитні кошти становлять 10 млн євро, грантові – 5 млн євро).