Водопостачання та водовідведення

Централізованим питним водопостачанням в області забезпечено 77 населених пунктів (17 міст, 15 селищ, 46 сіл). Послуги з централізованого водопостачання надає 37 підприємств, з яких 35 комунальної та 2 приватної форми власності.

Протяжність водопровідних мереж становить 1290,76 км.

Станом на 01.07.2021 вузлами комерційного обліку будівель холодної води оснащено 37,1 % житлових будинків та 95,5 % нежитлових будівель.

Для централізованого водопостачання Тернопільській області використовується 114 водозаборів, в тому числі один водозабір поверхневий з річки Серет.

Із 35 міст та селищ міського типу області, централізованим водопостачанням забезпечено 32 населених пункти. Централізоване водопостачання відсутнє у м. Копичинці Гусятинського району, смт Мельниця-Подільська Борщівського району та смт Золотий Потік Бучацького району.

Централізованими системами водовідведення забезпечено 32 населених пункти (17 міст, 10 селищ, 6 сіл). Послуги з централізованого водовідведення надає 28 підприємств, з яких 27 комунальної та 1 приватної форми власності.

Централізоване водовідведення відсутнє у м. Копичинці Гусятинського району, смт Мельниця-Подільська Борщівського району; смт Золотий Потік Бучацького району, смт Скала-Подільська Борщівського району; смт Гримайлів Гусятинського району; смт Залізці Зборівського району; смт Козлів Козівського району; смт Коропець Монастирського району).

Загальна протяжність мереж водовідведення становить 651,66 км.

Cпеціалістами міжрайонних відділів та відділень Державної установи „Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” в області регулярно відбираються проби води із джерел централізованого та децентралізованого водопостачання для проведення хімічного та бактеріологічного аналізу. Для покращення якості питної води в м.Тернопіль двічі на рік здійснюється планова профілактична дезінфекція водогонів, резервуарів питної води та водопровідної мережі міста. Якість питної води на території області в цілому відповідає основним нормативним вимогам санітарно-епідеміологічних норм.

Протягом І півріччя 2021 року на заходи, пов’язані із забезпеченням діяльності водопровідно-каналізаційного господарства використано 2,7 млн гривень.

В 2021 році затверджено рішенням Тернопільської обласної ради від 26 травня 2021 року №186 обласну програму „Питна вода Тернопілля” на 2021–2025 роки.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux