«Одними з моїх улюблених занять є подорожі та піші прогулянки», - пише тернопільчанин Тарас Хоміцький, який долучився до проєкту «Inclusive Travels in Ukraine: доступність музеїв України».
Хлопець пересувається на колісному кріслі. Він каже, що вирішив приєднатися до проєкту одразу, як тільки побачив у соцмережах оголошення про набір волонтерів. На сьогодні Тарас відвідав уже 20 музеїв Тернополя та області, і лише в два з них зміг потрапити самостійно.
Ми вже писали про цей проєкт, що об'єднав IT-спеціалістів, експертів у галузі туризму, фахівців з універсального дизайну задля чудової справи – створити вебпортал, де буде зібрана інформація щодо доступності музеїв та заповідників в усіх регіонах України.
Для чого? Щоб насолоджуватися мистецтвом можна було всюди, скрізь, без бар’єрів. І навіть без попередніх дзвінків із запитаннями:
🔹 чи можна потрапити у ваш музей на кріслі колісному?
🔹 ми будемо з дитячим візочком, впустите?
🔹 а у вас можна торкатися експонатів? Я просто бачу тільки на дотик
Один з етапів роботи над проєктом – моніторинг рівня доступності музеїв, до якого долучаються волонтери на місцях. Їхні дані, а також результати анкетування музейних закладів будуть відображені на вебпорталі. Це дозволить легко планувати дозвілля без ризику вже на місці зіткнутися з бар’єрами.
Нагадаємо, що забезпечення доступу до культурного відпочинку для різних людей є невід’ємною складовою розбудови безбар’єрного середовища.
За ініціативи першої леді Олена Зеленська «Без бар’єрів» в Україні реалізується низка проєктів, в тому числі з доступності об'єктів культури.