Агресор активно використовує інформаційну війну як інструмент для досягнення стратегічних цілей: дискредитації влади, дезорієнтації суспільства, розколу нації та контролю над інформаційним простором. Для цього виділяються величезні ресурси, зокрема щорічно витрачається до 2 мільярдів доларів на пропаганду.
Про це під час брифінгу повідомив представник групи комунікацій Тернопільського обласного ТЦК та СП старший солдат, Віктор Сененький.
Для створення дезінформації особливо
активно використовується штучний інтелект. Наприклад, діпфейки — фальшиві зображення та відео, які викликають емоції, посилюючи паніку чи гнів. Люди часто не розуміють їхнього штучного походження і поширюють їх, що підсилює ворожі інформаційні операції.
Боти також активно використовуються для маніпуляцій у соцмережах. Чат-боти спілкуються з користувачами, соціальні боти поширюють контент, а шкідливі боти — масово розповсюджують дезінформацію. Вони формують "штучну" громадську думку через коментарі, спрямовані на дискредитацію політиків чи військових.
Швидкий розвиток цих технологій ускладнює виявлення фейків. Щоб протистояти цьому, важливо критично аналізувати інформацію, не поширювати сумнівний контент і розвивати медіаграмотність.