Підписаний Меморандум про співпрацю покликаний створити національну спроможність для навчання та розвитку експертизи українських державних службовців у сфері європейської інтеграції, зокрема в межах процесу переговорів щодо членства в ЄС.
Серед іншого Меморандум включає:
розширення Програми «Natolin4Capacity Building» для підвищення її довгострокової сталості;
запуск освітнього проєкту для розбудови факультету європейської інтеграції у Президентському університеті з 1 вересня 2023 року, який забезпечуватиме:
навчання та проведення досліджень на тему європейської інтеграції;
організацію конференцій, семінарів, а також навчальних візитів до Коледжу Європи в Натоліні, до держав-членів ЄС та європейських інституцій.
У майбутньому факультет європейської інтеграції буде трансформовано у Європейський коледж, що функціонуватиме у співпраці та координації з Коледжем Європи в Натоліні.
«Сьогодні ми започатковуємо новий вимір взаємодії з Коледжем Європи в Натоліні. Нашою метою є створення національної спроможності для навчання та підвищення кваліфікацій державних службовців України. Маємо сформувати нову генерацію фахівців, які не лише забезпечать ефективність внутрішньої державної євроінтеграційної роботи, але й зможуть гідно представляти Україну на переговорах, в інституціях ЄС та разом з експертами держав-членів Євросоюзу формувати політики ЄС», − сказала Ольга Стефанішина.
Довідково
10 лютого 2021 року у Брюсселі Україна та ЄС домовилися запустити освітню програму для державних службовців «Проект розбудови спроможності Natolin4Capacity».
Проект Natolin4Capacity реалізують Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції України у співпраці з Національним агентством з питань державної служби, Представництвом Європейського Союзу в Україні та Коледжом Європи (Натолін).
«Проект розбудови спроможності Natolin4Capacity» має повну назву «Розбудова спроможності до інтеграції та реформ: підвищення адміністративного потенціалу державної служби України у справах європейської інтеграції за допомогою всеосяжної освітньої програми».