Сьогодні відбулася нарада міжфракційного депутатського об'єднання «ВПО України»
Обговорено співпрацю органів державної влади та місцевого самоврядування вирішенні проблемних питань внутрішньо переміщених осіб, які проживають в Тернопільській області. А також, напрямки роботи обласної та місцевої влади щодо створення належних умов для забезпечення допомоги.
З перших днів повномаштабної війни, наша область надала допомогу понад 150 тисячам внутрішньо переміщеним особам.
На обліку в територіальних громадах області перебуває 78332 внутрішньо переміщена особа, з яких 76216 перемістилися після 24.02.2022, з них 23284 – дитини.
У Тернопільській області 70 освітніх, соціальних та медичних закладів державної, та комунальної форми власності тимчасово (транзитно та середньостроково) надають прихисток внутрішньо переміщеним особам, в яких поселено 5532 внутрішньо переміщені особи, решта (70684) проживають в приватному секторі.
В установах системи соціального захисту населення проживає 211 осіб з інвалідністю та похилого віку з числа внутрішньо переміщених.
До Мінсоцполітики подано реєстрів для виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам на суму 2,3 млрд гривень.
- Цивільному населенню, яке евакуювалося в Тернопільську область виплачено грошову допомогу на суму 906 тис. гривень. З обласного бюджету здійснюється виплата відповідно до програми соціальної підтримки малозахищених верств населення „Турбота” на 2021-2025 роки, якою надається нецільова матеріальна допомоги за заявами громадян, в тому числі внутрішньо переміщеним особам. І на 2023 рік передбачено фінансування в розмірі 285 тис. гривень, - зазначає заступник начальника ОВА Віктор Устенко.
Обласною військовою адміністрацією щомісячно формуються переліки/реєстри власників житла, установ і організацій, що безоплатно прихистили внутрішньо переміщених осіб та подаються для фінансування Мінінфраструктури України.
За березень 2022 року – березень 2023 року опрацьовано близько 38 тис. заяв власників житла та 781 заяву підприємств та організацій, подано для фінансування 97,8 млн грн.
З початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну до Тернопільської обласної служби зайнятості звернулись 2300 вимушено переміщених осіб, з них 2000 отримали статус зареєстрованих безробітних. Всього за сприянням служби зайнятості працевлаштовано 532 вимушених переселенці, з них 102 у поточному році, в тому числі 17 – на релоковані підприємства. На сьогодні 32 особи з числа внутрішньо переміщених пройшли професійне навчання та перепідготовку. Станом на 1 травня 2023 року статус безробітного мали 177 переселенців, з них 70 осіб отримували допомогу по безробіттю.
Станом на сьогодні у рамках Урядової програми до області переміщено 58 підприємств, найбільше евакуйовано підприємств з Київської, Харківської та Запорізької областей.
- З метою посилення інтеграції внутрішньо переміщених осіб в територіальні громади області, при обласній військовій адміністрації утворено раду з питань внутрішньо переміщених осіб, завданням якої є забезпечення нагальних потреб внутрішньо переміщених осіб. Наше завдання забезпечити цим людям не лише потреби житла, й медичні послуги чи освітні, нам важливо аби люди,які приїхали до нашої області в пошуку безпеки відчували її. Ми намагаємося лбати і захищати тих, хто цього потребує. Адже війна дуже орстока, не жаліє нікого, але є Тернопільська область, котра готоа підтримати, допомогти й захистити кожного, - підсумував нараду Віктор Устенко.