У Тернопільській області активно впроваджуються інструменти для підтримки ветеранів та їхнього переходу до мирного життя. Станом на 03 квітня 2025 року для участі у конкурсі на посаду фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб було подано 121 заява від представників області, які виявили бажання обіймати посаду фахівця. З них рекомендовано до працевлаштування - 67 (з них 29 - ветерани, 9- ЧС3). Рекомендовано у резерв - 30 осіб (із них - 11 ветерани, 7 - ЧС3).
Про це під час брифінгу розповіла начальниця управління з питань ветеранської політики Тетяна Дуда.
Реабілітація ветеранів відбувається на базі 18 закладів охорони здоров’я (стаціонарно) та 22 (амбулаторно). Відкрито 14 центрів ментального здоров’я, дев’ять із яких контрактовані з НСЗУ. У цих центрах надається психологічна підтримка, проводяться арт- і музикотерапія, індивідуальні консультації. У чотирьох лікарнях області вже працюють ФСВ, у тому числі в психоневрологічній та районних медзакладах.
Особливу увагу приділяють дітям, які втратили батьків через війну. В області під опікою перебуває 9 таких дітей. У грудні для 200 дітей було організовано свято «Новорічно-Різдвяна феєрія», а в січні – вручення ялинок за ініціативи Литви. Влітку діти загиблих Захисників поїдуть на відпочинок до Кракова в рамках міжнародного проєкту «Діти — наше майбутнє».
У сфері економічної підтримки ветеранів з початку року до обласної служби зайнятості звернулися 263 учасники бойових дій. 32 ветерани вже отримали постійну роботу, 7 направлено на навчання, 9 – скористалися ваучерами. Окрема увага приділяється професійній освіті: 119 ветеранів направлено до центрів профтехосвіти. У межах урядового проєкту «Власна справа» 34 ветерани та 23 дружини отримали гранти на розвиток бізнесу, що дозволить створити понад 100 нових робочих місць, зокрема для ветеранів.
Триває цифровізація ветеранських послуг: в області діє 219 точок доступу до адміністративних сервісів, 47 ЦНАПів працюють у форматі «єдиного вікна» для ветеранів. Більшість ФСВ вже мають доступ до електронних кабінетів. Упроваджуються цифрові сервіси – автоматичне надання статусів УБД, ОІВВ, ЧС3 та витяги з реєстрів.
Також систематично проводяться навчання для ФСВ. З 24 квітня вони проходитимуть навчання в спеціалізованому Центрі у Бородянці. До 15 квітня 17 фахівців отримають планшети для ефективної роботи в електронних системах.