Майбутнє української енергетики – за атомною генерацією
опубліковано 04 листопада 2024 року о 13:56

15 жовтня  відбулася міжнародна конференція «Атомні можливості для розвитку країни: воєнний час та повоєнна відбудова», організована АТ «НАЕК «Енергоатом».

Конференція відбулася в межах ХХІ Міжнародної спеціалізованої виставки «Енергетика в промисловості» – найбільшої галузевої події в Україні, яка збирає професіоналів енергетичної галузі держави та світу.

Понад 200 учасників заходу мали можливість висловити свою думку щодо ролі атомної енергетики як основи енергонезалежності України. У роботі конференції взяли участь представники посольств США та Швеції, державних органів влади, народні депутати України, міжнародні партнери Енергоатома, науковці, громадськість, керівництво та фахівці НАЕК. Перспективи розвитку атомної енергетики, будівництво нових атомних потужностей, міжнародне атомне співробітництво, безвуглецеве майбутнє України, інноваційний розвиток галузі ядерної енергетики – стали ключовими темами конференції.

Звертаючись до учасників заходу, очільник НАЕК Петро Котін акцентував увагу на тому, що сьогодні атомна енергетика є основою економіки України. «Саме ядерна енергетика забезпечує українців електроенергією і теплом, незважаючи на ті важкі умови, в яких ми з вами перебуваємо через військову агресію російської федерації», – підкреслив керівник Енергоатома.

Про можливості розвитку української ядерної енергетики говорив у своєму відеозвернені і генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі: «Ми повинні зберегти це важливе джерело електроенергії для України сьогодні і у післявоєнний період. Обіцяю, що ми будемо поруч для допомоги Україні в збільшенні потужності Хмельницької АЕС за рахунок будівництва нових енергоблоків». Тимофій Милованов, член Наглядової ради АТ «НАЕК «Енергоатом» підкреслив, що «атомні станції, які виробляють електроенергію стабільно, – це питання виживання. Не було б «ядерки», ситуація зі світлом зараз була б набагато гіршою». При цьому він високо оцінив підготовку НАЕК до осінньозимового періоду.

Народний депутат і Голова Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус відзначив, що в ядерну енергетику нарешті повірив увесь світ і Україна має шанс зайняти передові позиції у процесі розбудови «мирного атому».

Лише атомна енергетика дасть можливість забезпечити енергетичну безпеку та розвиток України у післявоєнний час. Швеція продовжить підтримувати українську енергетику, про що наголосила заступниця голови Місії посольства Швеції в Україні Мартіна Квік.

Зокрема, у майбутньому разом із Францією, Чехією та Японією Швеція очолить робочу групу з радіаційної та ядерної безпеки в рамках Формули миру Президента України Володимира Зеленського. «Вкрай необхідно забезпечувати надійну роботу АЕС. І у довгостроковій перспективі я буду рада бачити завершення будівництва нових атомних енергоблоків в Україні, за участю американського постачальника як партнера», – зазначила представниця департаменту енергетики при Посольстві США в Україні Гейл Хоук.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux