Змагання, що включали вісім видів адаптивного спорту, були організовані Мінветеранів, спільно з ГО "Ігри Інвіктус Україна", ГО "Повернись живим" та БО "Стратком Україна" і є частиною Єдиного календарного плану фізкультурнооздоровчих, спортивних заходів та змагань України на 2023 рік.
Загалом, до участі у спортивних змаганнях, які тривали з 12 по 14 грудня, приєдналося близько 170 ветеранів війни та чинних військовослужбовців. З них 30 учасників представлятимуть українську ветеранську та військову спільноту на міжнародній арені, а саме — у Сполучених Штатах Америки вже цієї весни. Передував змаганням двотижневий навчально-тренувальний збір із загальної фізичної підготовки.
Вже у січні учасників збірної національної команди України обере спеціальна комісія. Розпочалися відбіркові змагання “United States Air Force Trials 2024” з урочистого відкриття, ведучим якого був Олександр Будько, з позивним “Терен”. Олександр — ветеран російсько-української війни.
Організатори насамперед зауважили: ці змагання сприятимуть одужанню та реабілітації військовослужбовців і ветеранів війни, які отримали травми, поранення чи захворювання під час виконання своїх службових обовʼязків.
А ще серед основних цілей “United States Air Force Trials 2024” – залучати якомога більше ветеранів та військових до фізичних занять, популяризувати адаптивні види спорту серед ветеранів.
Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна під час відвідин змагань в межах Всеукраїнського відбору до складу Національної збірної команди України на участь в United States Air Force Trials зауважила: «Активне заняття ветеранами адаптивними видами спорту – це перемога над собою на шляху відновлення та повернення до мирного життя».
За результатами відбору команда з 30 учасників представлятиме нашу країну на міжнародних змаганнях у ЛасВегасі, штат Невада, США. Заступник міністра у справах ветеранів України Світлана Кашенець відзначила, що такі тренувальні збори є важливими для ветеранів, зокрема для новачків у спорті, адже вони дозволяють краще адаптуватися та підготуватися до змагань.
Вона також подякувала тренерам за роботу, що надихає і підтримку учасників. Тетяна Ломакіна, радниця-уповноважена Президента України з питань безбар'єрності, говорила про необхідність змін у законодавстві для інтеграції адаптивного спорту у загальну спортивну систему. Вона підкреслила, що це допоможе створити кращі умови для занять спортом ветеранами, включаючи підготовку професійних тренерів та створення належних спортивних баз.
Руслана Величко-Трифонюк, в.о. Виконавчого директора Українського ветеранського фонду, підкреслила значення підтримки захисників в спортивних змаганнях. Адже участь у спорті не тільки сприяє фізичному відновленню ветеранів, але і є важливою частиною їхньої соціальної адаптації та психологічного відновлення.
Блог Українського ветеранського фонду на платформі інформаційного партнера Tribuna, присвячений популяризації ветеранського спорту, читайте за посиланням - https://ua.tribuna.com/uk/blogs/fondveteraniv/