Мінсоцполітики закликає громади прискорити роботи щодо створення служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі
опубліковано 02 листопада 2021 року о 14:31

Мінсоцполітики закликає територіальні громади прискорити роботи щодо створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі


Завдяки реалізації державної субвенції 124 громади отримали кошти для створення та покращення діяльності спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі, зокрема, притулків, денних центрів, консультативних служб, придбання автомобілів для мобільних бригад при притулках.

Загалом на території всіх областей України, завдяки реалізації державної субвенції, планується:

∙ створення 30 нових притулків;

∙ створення 38 нових денних центрів;

∙ створення 58 нових консультативних служб;

∙ придбання 41 автомобіля для мобільних бригад, які діють при притулках;

∙ покращення рівня надання соціальних послуг у 16 діючих притулках, з яких 7 притулків буде облаштовано матеріально-технічними засобами.

Наразі, кращі результати зі створення мережі спеціалізованих служб, завдяки реалізації державної субвенції, показують територіальні громади Житомирської, Одеської, Рівненської, Хмельницької, Чернівецької областей.

Ситуація щодо недостатньо ефективної та своєчасної роботи спостерігається в Закарпатській, Київській, Луганській, Львівській, Харківській областях та в м. Києві.

З метою аналізу ефективності використання коштів державної субвенції , Мінсоцполітики було здійснено збір оперативної інформації щодо її використання. Згідно проведеного аналізу даних, загальна сума касових видатків місцевих бюджетів та фінансових зобов’язань, зареєстрованих в казначействі, складає 57 441 тис. грн., що становить 42,7 % від фактичних надходжень до місцевих бюджетів станом на 27.10.2021.

За результатами використання державної субвенції протягом листопада поточного року Мінсоцполітики буде проведено усесторонній моніторинг щодо реалізації державної субвенції для подальшого аналізу та вжиття відповідних заходів.

У зв’язку з цим, Міністерство соціальної політики України вкотре наголошує на необхідності відповідального підходу до використання державної субвенції територіальними громадами, а також належного рівня координації з боку обласних, Київської міської державних адміністрацій.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux