Цього року заплановано перевиконати прогнозовані показники.
З посівної площі у 561, 7 тис. га., на сьогодні засіяно 489,0 тис. га., а це 87%.
Аграріям області вдалося засіяти зернобобові на 127% від планового показника.
На 100% посаджено соняшник, а картоплю на 96%.
Триває висадка пізніх культур: соя 96,5% та кукурудза на зерно 71,9%.
Тернопільщина зможе забезпечити продовольством не лише область, а й регіони, де провести посівну кампанію не вдалося.
"Наші аграрії працюють вдень і вночі, щоб у кожній українській родині завжди був теплий хліб. Через повномасштабне вторгнення росії посівна кампанія має надзвичайно вагоме значення, оскільки на територіях, де тривають бойові дії, її не вдалося провести. Ми повинні забезпечити продовольством й інші регіони. Впевнені, що усі області збиратимуть урожай у вільній, незалежній Україні. Дякуємо нашим аграріям та ЗСУ та віримо у нашу перемогу", - сказав начальник Тернопільської ОВА Володимир Труш.
Цьогоріч Тернопільщина збільшила посівні площі сільськогосподарських культур. Йдеться про зернові, зернобобові та інші культури. Загалом посівна площа становитиме понад пів тисячі гектарів.
Також на Тернопільщині висадили Сад перемоги, який знаходиться на Бучаччині. Його назву приурочили майбутній перемозі української армії над російськими окупантами.
Фахівці застосовують найновіші технологічні підходи, які є у сучасному садівництві. Зокрема, буде встановлено систему протиградових сіток, щоб убезпечити рослини від пошкоджень, а також сучасну систему зрошування.
Закладка відбувалася торік. Цьогоріч заплановано отримати врожай у понад 30 тонн з гектара. А вже згодом обсяги зростуть до 100 тонн з гектара.
Спершу висадка саду була виключно соціальним проектом. Таким чином інвестори планували збільшити зайнятість місцевого населення.
В залежності від періоду вегетації тут працює від 300 до 1500 людей щороку.
35 гектари саду засадили українськими саджанцями, вирощеними в наших кліматичних умовах та нашими людьми. Плоди мають прекрасні смакові якості та високу врожайність.