У місті Борщів на Тернопільщині відбувся XIII всеукраїнський фольклорно-мистецький фестиваль «Борщівська вишиванка». На святі вирували справжні українські традиції. Гостей вражали автентичними борщівськими вишиванками, унікальними виробами та смачними народними стравами.
«Борщівська вишиванка» — це унікальний та самобутній фестиваль, який щедро демонструє розмаїття нашої культури. Традиційний захід щороку розширюється та користується успіхом не лише серед українців, адже сюди радо приїжджають гості й з інших країн. Про це розповів голова ОДА Володимир Труш.
«Борщівські вишиванки — найбільш впізнавані, завдяки характерному для них чорному кольору. А найкращі колекції завжди представлені на фестивалі "Борщівська вишиванка". Тут одразу ж можна поспілкуватися з майстрами, які розкажуть про різні техніки, текстури, орнаменти та символіку, а ще скуштувати борщі з різних старостинських округів. Дякую організаторами фестивалю за таке тепле та щире свято», — зазначив Володимир Труш.
Розпочалося святкування у неділю, 12 вересня, у центрі міста презентували виставку вишиванок сіл району, об’єднаних територіальних громад. Кожен охочий мав нагоду придбати борщівську вишиванку – своєрідну та неповторну серед народного одягу українців. Також гості смакували борщами на традиційному фестивалі «Борщ-їв» та вчилися правильно його готувати за різноманітними рецептами.
Під час свята голова ОДА Володимир Труш привітав жителів громади зі святом та вручив грамоти й подяки жителям краю.
Довідково: 9 вересня 2007 року у місті Борщів відбулося перше фольклорно-мистецьке свято «В Борщівському краї цвітуть вишиванки». Тоді організували виставки сучасного вишиття та вишиття з бабусиних скринь з різних сіл району.