До початку навчального року органами місцевого самоврядування, керівниками закладів освіти було створено комісії для здійснення обстеження закладів освіти на предмет готовності безпечних умов перебування здобувачів освіти і працівників. Про підсумки перевірки та готовність закладів до роботи у офлайн та онлайн форматі розповіли представники освіти, поліції та ДСНС на брифінгу у прес центрі Тернопільської ОВА.
До 1 вересня ОВА, органи місцевого самоврядування та засновники закладів освіти визначають форму навчання: очна, дистанційна, змішана.
Рішення для різних районів, міст і навіть шкіл області може відрізнятися.
З лютого 2022 року облаштовано 185 додаткових укриттів у закладах освіти.
На сьогодні із 651 працюючих закладів освіти на території області у форматі офлайн будуть працювати 503 школи, що на 125 закладів більше, ніж минулого року.
У змішаній формі - 140 шкіл (торік було 235, тобто на 95 менше).
Вісім навчальних закладів цьогоріч працюватимуть дистанційно. З них два заклади освіти відновлять освітній процес після завершення будівництва та капітального ремонту укриттів.
У випадку необхідності, окремі школи можуть переводитися з однієї форми навчання на іншу, пропозиції напрацьовуються та формуються органами місцевого самоврядування спільно з батьками дітей та подаються до ОВА. Рішення залежить, зокрема, від безпекової ситуації в області.
На сьогодні деякі заклади освіти повідомляють батькам, що нібито дистанційна форма навчання цього року не передбачена. Це не відповідає дійсності!
Як і минулого року, батьки можуть обрати форму навчання відмінну від очної – дистанційну, сімейну, екстернату.
Заклади освіти, де навчання буде проводитись у онлайн форматі, забезпечені необхідною технікою та обладнанням. Тернопільська область отримала більше 2 000 ноутбуків для педагогів.
Також у всіх закладах освіти встановлюють тривожні кнопки, протипожежні сигналізації та пункти відеоспостереження, аби створити безпечне середовище для дітей.