Говорили про роботу архіву в умовах воєнного часу та основні завдання архівної галузі.
Зокрема, про необхідність пришвидшення темпів оцифрування архівного фонду.
Це – про збереження нашої історичної спадщини та цінних документів, про їхню доступність.
Варто зазначити, що Державним архівом Тернопільської області на сьогодні вже оцифровано більше одинадцяти тисяч одиниць зберігання, виготовлено майже сімсот тисяч сканкопій документів, з яких одинадцять тисяч – оприлюднено у локальній мережі читального залу держархіву.
Окрему увагу приділили реалізації проєкту Державного архіву Тернопільської області з американською корпорацією FamilySearch International.
Оцифровуємо генеалогію: метрики, книги РАЦСів, переписи населення. Все те, що допомагає знайти предків.
На першому етапі цього проєкту нашим обласним архівом планується оцифрувати понад 11 мільйонів аркушів із 240 архівних фондів.
Також розглянули питання щодо функціонування релокованих архівних установ Донеччини.
У 2022 році в Держархів Тернопільської області евакуйовано документи Національного архівного фонду Державного архіву Донецької області, а також архівних відділів Бахмутської та Покровської районних військових адміністрацій.
Запевнив, що з боку обласної військової адміністрації буде забезпечено максимальне сприяння щодо створення умов для роботи релокованих архівних установ.
Обговорили також візію держави щодо документування війни. За словами Анатолія Хромова, архівна служба має стати координуючим органом у цьому процесі. Створення єдиної системи обліку, збереження та доступу до документів, що стосуються воєнних дій, допоможе у фіксації воєнних злочинів, збереженні історичної пам'яті та забезпеченні правосуддя.
Наголосив підтримці лідерства держави у архівній справі. Бо це - про цілісність системи, про відповідальність та контроль. Це - гарантія захисту і збереження важливих документів, рішень.