Паліативні пацієнти можуть отримати знеболювальні за програмою “Доступні ліки”. Від сьогодні набув чинності оновлений Реєстр лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають реімбурсації. Загалом він містить 515 торгових назв препаратів і медвиробів. Їх вартість частково або повністю відшкодовує НСЗУ.
«НСЗУ продовжує розширювати програму реімбурсації. Додалися знеболювальні препарати для паліативних пацієнтів. Завдяки простому алгоритму програми, отримати ліки і медпрепарати за рецептом можна в будь-якій із 13 568 аптек, які є учасницями програми реімбурсації лікарських засобів по всій країні. Вартість лікарських засобів та медвиробів аптекам відшкодує НСЗУ», – зазначила голова НСЗУ Наталія Гусак.
До програми реімбурсації увійшли шість препаратів Морфіну в таблетках – чотири безоплатні та два з доплатою. Пацієнти зможуть отримати їх за електронним рецептом в аптеках із договором з НСЗУ.
Знеболювальні лікарські засоби для паліативних пацієнтів необхідні людям з важкими, часто невиліковними захворюваннями. Наприклад, онкологія у ІІІ-ІV стадії, ВІЛ-інфекція/СНІД, туберкульоз у пізній стадії, серцево-судинні, неврологічні, атрофічно-дегенеративні та інші прогресуючі захворювання.
Отримати знеболювальні можуть пацієнти, які мають встановлені: основний діагноз, паліативний статус та хронічний біль.
Щоб отримати знеболювальні потрібно:
1. Звернутися до сімейного або лікуючого лікаря:
2. З електронним рецептом звернутися до аптеки, яка має договір з НСЗУ.
3. Отримати знеболювальні препарати безоплатно або з частковою доплатою в аптеці з договором з НСЗУ.
Знайти найближчу аптеку, яка відпускає ліки та медпрепарати за програмою реімбурсації, можна за телефоном контакт-центру НСЗУ 16-77. Або за допомогою дашборда на сайті НСЗУ https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map.
Загалом програма реімбурсації включає 515 торгових назв лікарських засобів та медвиробів:
232 – для лікування серцево-судинних захворювань (в т.ч. для профілактики інсультів та інфарктів);
53 – для лікування цукрового діабету 2 типу;
4 – для лікування нецукрового діабету;
23 (+9 комбінації) – для лікування хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів;
65 – для лікування розладів психіки та поведінки, епілепсії;
7 – для лікування хвороби Паркінсона;
21 – для лікування осіб у посттрансплантаційному періоді;
72 – препарати інсуліну;
6 – для знеболення паліативних хворих;
23 – тест-смужки для визначення рівня глюкози в крові.
Уже з жовтня пацієнти з діабетом І типу зможуть отримати тест-смужки за програмою реімбурсації. Відповідні зміни внесло Міністерство охорони здоров’я наказом від 26.08.2023 № 1537 "Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 21 серпня 2023 року № 1495”.