Сьогодні, 5 жовтня, під головуванням заступника голови ОДА Ігоря Гайдука провели державну надзвичайну протиепізоотичну комісію при Тернопільській обласній держадміністрації.
Комісія розглянула питання про спалах сибірки на території зоокутка гідропарку «Топільче» Комунального підприємства «Об'єднання парків культури й відпочинку міста Тернополя» та хід проведення оздоровчих заходів.
- Ми прийняли рішення вважати епізоотичну ситуацію в області щодо сибірки на території міста Тернополя - неблагополучною, а на території області загрозливою. Також вирішили, що Тернопільське міське управління Головного управління Держпродспоживслужби в області активізує роботу з оздоровчих заходів щодо сибірки на території парку «Топільче», - зазначив Ігор Гайдук.
Окрім цього, вирішили активізувати роботу з проведення оздоровчих заходів щодо сибірки на території зоокутка гідропарку «Топільче» відповідно до плану оздоровчих заходів, затвердженого рішенням Державної протиепізоотичної комісії при виконавчому комітеті Тернопільської міської ради від 02.10.2021 р. №4-2021 та здійснювати щоденний контроль виконанням цих заходів.
У межах Тернополя організують контроль за станом здоров'я тварин в індивідуальних господарствах.
Відповідно при виявлені фактів загибелі - негайно повідомляти Головне управління та проводити відбір патматеріалу для дослідження на сибірку; посилити контроль за роботою закладів роздрібної та оптової торгівлі м’ясною продукцією на території м. Тернопіль.
Тернопільському районному управлінню поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області доручили:
1)посилити контроль за недопущенням торгівлі тваринницького продукту у невідведених та необлаштованих місцях на території м. Тернопіль.
Головному управлінню Держпродспоживслужби в області:
1)посилити контроль за ходом проведення оздоровчих заходів на території зоокутка гідропарку «Топільче» Комунального підприємства «Об'єднання парків культури й відпочинку міста Тернополя» та заходами з профілактики сибірки на території області;
2) забезпечити проведення щеплень від сибірки всіх видів тварин, а також дослідження ґрунтів на наявність спор сибірки, відповідно до плану протиепізоотичних заходів;
3) через засоби масової інформації проводити широку роз'яснювальну роботу серед населення щодо небезпеки сибірки та методів її профілактики;
4) негайно ініціювати розгляд питання профілактики сибірки на засіданнях державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при районних державних адміністраціях та виконкомах міських рад.