На цьому наголосив заступник Керівника Офісу Президента Віктор Микита під час розширеної робочої зустрічі за участі Першого віцепрем'єр-міністра – Міністра економіки України Юлії Свириденко, яка відбулася на базі UNIT.City у Києві.
Головним завданням зустрічі було доведення до керівників нових завдань, вимог, показників ефективності роботи, а також ознайомлення з практичними інструментами для реалізації покладених на обласні військові адміністрації завдань щодо розвитку економічного потенціалу.
В обговоренні питань щодо формування нової ефективної регіональної політики взаємодії влади та бізнесу взяв участь перший заступник начальника обласної військової адміністрації Степан Куйбіда.
- Загальний приріст надходжень до місцевих бюджетів по країні – +28%
- Це 41,9 млрд грн у 2024 році (проти 32,8 млрд грн у 2023-му)
- Лідери за темпами зростання: Закарпаття (+67%), Миколаївщина (+44%), Харківщина (+38%), Одещина (+36%).
- Програми “Національний кешбек”, кредити для аграрного сектору 5-7-9%, відшкодування коштів за купівлю вітчизняної техніки тощо.
Регіони, які вибудовують ефективний діалог між владою та бізнесом, отримують більше ресурсів на безпеку, відновлення, освіту, медицину.
Тернопільщина має потенціал для стрімкого зростання – підтримка бізнесу, доступ до ґрантів, розвиток індустріальних парків та експортних можливостей. Наприклад, у рамках роботи Офісу супроводу інвестицій, що створений на базі ОВА, взяли на супровід 37 інвестиційних проєктів.
Зокрема, 16 проєктів в аграрному секторі, 12 – в промисловості, 4 – у сфері торгівлі, 5 – у сфері енергетики. В результаті їх реалізації буде створено понад 1,5 тис. нових робочих місць.
Підприємці Тернопільщини вже отримали понад 188 млн грн на реалізацію 803 мікроґрантів на створення або розвиток бізнесу, ще 24,5 млн грн ґрантових коштів отримали 53 учасників бойових дій або їхні подружжя.
Завдання обласної військової адміністрації – створювати сприятливий інвестиційний клімат та будувати довіру підприємців до влади.