Тендери на закупівлю ноутбуків для вчителів тривають: документацію щодо закупівель направлено на повторну перевірку
опубліковано 15 вересня 2021 року о 09:30

Міністерство освіти і науки, Міністерство цифрової трансформації та Служба безпеки України запідозрили корупційну змову під час проведення тендерів для закупівель ноутбуків для вчителів. Усі тендери направлено на перевірку документів, експертизу буде проведено протягом тижня. Водночас тендери залишаються активними. Перевірка не вплине на загальний процес щодо закупівлі ноутбуків.

Під час спільної прес-конференції МОН, Мінцифри та СБУ було повідомлено, що підозра виникла, коли стало відомо про шахраїв, які, називаючись представниками членів Уряду, почали домовлятися про розподіл по регіонах переможців закупівель із подальшим отриманням неправомірної вигоди. Сума афери, яку вдалося попередити, – 300 мільйонів гривень.


«Ми робимо все, щоб дедалі більше вчителів змогли користуватись якісною технікою. Тому дуже прикро та обурливо, що в такому проекті для наших вчителів знайшлось місце брудним справам. Водночас ми вдячні правоохоронним органам за оперативну реакцію та роботу, а органам влади на місцях – за готовність сприяти прозорості в цьому процесі», – наголосив заступник Міністра освіти і науки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Артур Селецький.

Як відомо, у держбюджеті-2021 передбачено додаткове фінансування – 1 млрд грн на боротьбу з COVID-19 та його наслідками під час освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти. З цих коштів 980 млн грн виділено


 на субвенцію «Ноутбук кожному вчителю» – ініціативу, що допоможе забезпечити технікою вчителів по всій країні. Завдяки цій субвенції вчителі зможуть зробити процес навчання більш сучасним і доступним.


«Нашою метою є забезпечення кожного вчителя ноутбуком, щоб зробити освітній процес цифровим та доступним. Ми створили прозорі та справедливі умови, а кожен українець може дізнатись про деталі проведення закупівель. Ми не дамо жодному чиновнику та їхнім спільникам наживатися на державних коштах, які виділені на допомогу нашим школам. Я особисто та вся команда Мінцифри будуть відстежувати та припиняти всі подібні випадки», – заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Наразі всі проекти інформатизації та відповідні матеріали до вже здійснених тендерних процедур відправлено для проведення повторної експертизи, яку буде організовано та проведено протягом тижня. Після отримання погодження за результатами повторної експертизи проекту замовник повинен:

  • публічно оголосити переможця тендеру;
  • опублікувати повідомлення про переможця на ProZorro;
  • отримати договір, підписаний переможцем тендеру (важливо: замовник підписує цей договір тільки після повторної експертизи);
  • зібрати пакет документів для повторної експертизи: супровідний лист, технічно-економічне обґрунтування проекту, річний план закупівлі та копію договору, що підписана виконавцем;
  • надіслати ці документи по СЕВ або на електронну адресу npi2021@thedigital.gov.ua (підписано КЕП).

«Ми отримали інформацію про наміри організувати велику корупційну схему, в якій зловмисники діяли під виглядом представників Уряду. СБУ розкрила всі деталі “схеми”. Разом із Мінцифри та МОН ми провели нараду, на яку запросили учасників ринку – це близько 30 компаній, – і сказали фірмам відмовитися від злочинних планів, поки не пізно. Ми попередили їх, що "відкати" неприпустимі. Якщо хтось піде на порушення закону, то реакція буде швидкою та жорсткою», – зазначив т.в.о. начальника Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк.

Уся достовірна інформація щодо тендеру проекту «Ноутбук кожному вчителю» є у спеціальному дашборді, який оновлюється щотижня: thedigital.gov.ua/projects/notebook_coverage


. Публічний дашборд вже допоміг викрити зловживання субвенцією. Наприклад, Мінцифри вже виявила тендери, що були прописані під конкретного постачальника, та скасувала їх. Це допомогло заощадити понад 8 млн гривень. Загалом контроль субвенції дозволить заощадити більш ніж 100 млн гривень або додатково забезпечити 5000 вчителів ноутбуками.


МОН, Мінцифри та СБУ закликають довіряти офіційним джерелам інформації. Якщо під час реалізації проекту ви натрапили на факт вимагання хабаря та заклик до незаконних дій, необхідно звернутись до правоохоронних органів.

Нагадаємо, у межах ініціативи МОН та Мінцифри щодо забезпечення ноутбуками вчителів станом на 1 вересня 2021 року в усіх обласних державних адміністраціях і чотирьох районах міста Києва оголошено


 тендери на 56 тисяч 954 ноутбуки.



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux