У рамках проєкту «Велика реставрація» планують відновити 150 об’єктів з 2021-2023 рік по всій Україні. До кінця 2021 року вже завершать реставрацію 31 об’єкту.
Зокрема наразі йдеться про:
➖ Національний заповідник «Софія Київська»: реставрація частини приміщень колишньої Хлібні з пристосуванням під виставкові зали та Консисторії. А ще поточний ремонт підмостки Софійського собору.
➖ Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця»: протиаварійні роботи у Комплексі споруд фортеці.
➖ Національний заповідник «Хортиця»: будівництво майдану «Козацьке коло», оглядового майданчика, доріжок та озеленення території об’єкту «Курган Єдності України», реконструкція будівлі Музею історії Запорізького козацтва (1 етап).
➖ Частина протиаварійних робіт у Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» та реставрація Троїцької надбрамної церкви (корпус №27).
➖ Національна музична академія України імені П. І. Чайковського: ремонтно-реставраційні роботи будівлі.
➖ Національний заповідник «Замки Тернопілля»: капітальний ремонт, реставрація перехідного мосту та ескарпових стін замку в м. Збараж. А також ліквідація аварійного стану Замку XVII ст у м. Чортків.
➖ Національний художній музей у Києві: протиаварійні ремонтно-реставраційні роботи будівлі будинку музею старожитностей та мистецтв.
➖ Національний заповідник «Києво-Печерська лавра»: ремонтно-реставраційні роботи Онуфріївської вежі.
➖ Національний заповідник «Давній Галич»: пам’ятка архітектури Національного значення XIV-XVII ст. Галицький замок.
➖Львівська національна галерея мистецтв ім. Б. Г. Возницького: реставрація фасадів та муру Костелу Капуцинів з келіями у смт Олесько, реставрація храму Св. Йосифа у с. Підгірці, протиаварійні та невідкладні консерваційні роботи у Жовківському замку.
➖ Реставрація приміщень камерної сцени національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької.
➖ Проведення робіт за проектом «Реставрація пам’ятки історії, архітектури національного значення кін. XVIII ст., альтанка М. І. Глінки» національного історико-культурного заповідника «Качанівка».
Як зазначив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, у межах другого етапу програми можливості збільшуються. Конкурсна комісія при МКІП вже розглянула заявки від ОДА та попередньо визначила 28 об’єктів, яким на реставрацію буде надано субвенції. А це додаткові об’єкти, що реставруватимуться.
«Вже сформовано проєкт розпорядження, про затвердження переліку проєктів, яким для проведення ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт буде спрямована субвенція. Завтра він буде розглядатись на Кабміні. Це лише початок. Процес «Великої реставрації» по факту не зупинити. І 150 об’єктів – не межа», - каже Олександр Ткаченко.