У Тернопільській обласній військовій адміністрації відбулася онлайн-нарада за участю представників Міністерства у справах ветеранів та заступника начальника Тернопільської ОВА Тараса Пастуха.
Під час обговорення проаналізували реалізацію регіональних програм підтримки ветеранів у Тернопільській області. Представники Управління з питань
ветеранської політики доповіли про діючі ініціативи, спрямовані на соціальну адаптацію, медичну допомогу та правову підтримку учасників бойових дій. Окремо зупинилися на проблемних аспектах надання статусу учасника бойових дій — у цьому блоці надали роз’яснення фахівці Міністерства ветеранів.
Також обговорили питання: зубопротезування, зрівняння пенсій, співпрацю з об’єднаннями громадянського суспільства та вшанування пам’яті полеглих Героїв, зокрема — встановлення пам’ятної стели.
Окремою частиною наради стало представлення оновленої Комплексної програми підтримки ветеранів, членів їхніх родин, а також родин загиблих (померлих) та зниклих безвісти Захисників і Захисниць України на 2025–2027 роки.
Мета програми — не лише соціальна підтримка, а й створення умов для ефективної реінтеграції ветеранів у громади, забезпечення гідного вшанування їхнього внеску в оборону України.
Основні напрямки фінансування у 2025 році:
- „Ветеранський простір” — фахова команда, яка працює з ветеранами та їхніми родинами:
- створення сучасного простору для підтримки та реінтеграції — 7,7 млн грн
- підвищення кваліфікації фахівців — 500 тис. грн
- виїзні семінари та мобільні групи — 100 тис. грн
Соціальна підтримка:
- одноразова допомога на поховання — 11 млн грн
- щомісячні виплати ветеранам ОУН-УПА, родинам загиблих в Афганістані, АТО/ООС, Героїв Небесної Сотні — 8,7 млн грн
Вшанування пам’яті та героїзму:
- нагородження ветеранів до державних свят — 75 тис. грн
- щомісячні заходи з вшанування пам’яті загиблих — 1,2 млн грн
Загальний бюджет програми на 2025 рік — 33,4 млн грн, з яких:
- 32,6 млн грн — кошти обласного бюджету
- 740 тис. грн — бюджети територіальних громад
- 100 тис. грн — інші джерела
Програма є системною відповіддю на запити ветеранської спільноти та свідченням того, що держава й громади готові не лише визнати внесок захисників, а й створювати умови для їхнього гідного життя після повернення з фронту.