З настанням теплої погоди пожежі стають для навколишнього середовища справжнім лихом. Мешканці приватних житлових будинків та власники дачних участків активно починають наводити лад у домогосподарствах, спалюючи гілки, листя та суху траву.
Дуже часто вогонь виходить з-під контролю людини. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Вони завдають шкоди як господарствам, так і лісовим насадженням. Також спалювання сухої трави та листя виділяє в повітря частинки,
які є шкідливими для людей та тварин. Про це під час брифінгу розповів начальник управління екології та природних ресурсів Тернопільської ОВА Ігор П'ятківський.
За самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Такі дії несуть загрозу навколишньому середовищу та становлять небезпеку для життя людей.
Згідно із статтею 152 Кодексу, порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 1360 грн; на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від 850 до 1700 грн.Найбільш дружнім стосовно довкілля шляхом утилізації опалого листя є компостування. Найціннішою характеристикою компосту є великий вміст у ньому необхідних рослинам хімічних сполук.
Тож будьте свідомі та компостуйте відходи, а у випадку, якщо ви побачили пожежу сухої трави негайно телефонуйте на гарячу лінію 101.