Тернопільська область володіє значним потенціалом об’єктів культурної спадщини. Тут збереглося більше третини всіх українських замків і палаців, понад дві сотні дерев’яних церков різних епох, десятки унікальних кам’яних монастирів, церков, костелів і синагог.
До конференції долучився заступник начальника ОВА Віктор Устенко. Він
зазначив, що пам’ятки архітектури та природи слід не просто зберігати, а перетворювати на органічну складову сучасного життєвого середовища.
"Позитивним прикладом діяльності обласної адміністрації щодо збереження об’єктів історичної спадщини є роботи, які були проведені у Збаражі, Бучачі, Вишнівці, Скалаті, Чорткові, де здійснено ряд консерваційних і реставраційних робіт для перетворення пам’яток історії на достойні об’єкти музейних закладів, а також об’єкти туристичної інфраструктури. Для цього ми залучаємо державні асигнування, кошти суб’єктів господарської діяльності, а також кошти іноземних благодійних фондів", - розповів Віктор Устенко.
Під час конференції учасники обговорили актуальні питання захисту та використання з туристичною метою об’єктів культурної спадщини, що допоможе у розв'язанні актуальних питань. Зокрема, стане додатковим поштовхом для перетворення наших замків та палаців у справжні, туристичні об’єкти європейського рівня.